Vízilabda

A görögökre másodszor sem volt ellenszerünk, a bronzért játszunk

Magyarország 9-6-os vereséget szenvedett Görögország ellen a tokiói elődöntőben. ezzel a görögök először jutottak döntőbe, míg a magyarok a bronzért játszhatnak.

A labdát a magyarok hozták el, az első helyzetet azonban nem sikerült gólra váltaniuk. Zerdevasz védése után a túloldalon Nagy Viktor is észnél volt, így 0-0 maradt az állás. A 2. percben Varga Dénes vágta kapufára. A görögök a következő percekben kétszer is emberelőnybe kerültek, találat azonban egyik helyzetükből sem született. Hat perc gólcsend után a magyarok kettős emberelőnyben támadhattak, ez sem hozott eredményt.

Az első gólra a hetedik percre kellett várni. Ekkor centerük révén a görögök kerültek előnybe.

Nem sokkal később tovább nyílt az olló a két csapat között, az első negyed vége előtt 8 másodperccel azonban Vámos megszerezte a szépítő találatot, és 2-1-re módosította az állást.
A rövid pihenő után Argyropulosz révén 3-1-re nőtt a görögök előnye, Zalánki azonban gyorsan kilőtte a bal sarkot, ezzel felzárkóztatva a magyar csapatot.

A 12. percben egyenlíthettünk volna, de a labda az utolsó pillanatban kiszédült a kapuból. A túloldalon viszont letelt a támadóidő, így ismét mi támadhattunk, Manhercz lövését azonban blokkolták.

A görögök következő próbálkozását Nagy Viktor hárította bravúrral. A 15. percben páros kiállítást ítéltek a játékvezetők, de a labda maradt nálunk. Manhercz fölé pattintotta, azonban a védekezésünk rendben volt, így görög oldalon sem jött össze a gól. 14 másodperccel a félidő vége előtt Mezeit tüntették el, de az emberelőnyt ezúttal sem sikerült gólra váltanunk.

A 3. ráúszásnál a görögök hozták el a labdát, majd emberelőnybe kerültek, de Nagy Viktor védett.

A túloldalon is emberelőnyt ítéltek a bírók, Pásztor Mátyásnak pedig sikerült megszereznie az egyenlítő találatot.

A kiváló védelmünknek köszönhetően a görögök hiába próbálkoztak a túloldalon. A játkrész 3. percében egy szép ejtéssel próbálkoztunk, de a kapufa a görögökkel volt, akik a következő támadásnál emberelőnybe kerültek. Ezt kihasználva Argyropulosz megszerezte a 3. gólját is, ezzel 4-3-ra módosítva az állást.

A 21. percben egy gyors játékot követően Manhercz szerezte meg az egyenlítő találatot. Két perccel később a vezetésért támadhattunk, de Varga lövését védték. A túloldalon viszont nem Argyropulosz nem pihent, negyedik gólja pedig ismét görög vezetést eredményezett.

A játékrész hátralévő idejében már egyik oldalon sem szöletett újab találat, így az utolsó negyedre egy gólós görög előnnyel fordultunk rá.

A labdát az előző ráúszáshoz hasonlóan ismét a görögök hozták el, az első lövésük azonban kapufát talált. A túloldalon Angyal a blokkba lőtt, a labda azonban visszakerült hozzánk, Mezei révén pedig emberelőnybe kerültünk. Manhercz begyötörte, így 5-5 volt az állás 7 perccel a vége előtt.

A túloldalon elaludtunk, így jött a válasz Fudulisz révén. Magyar oldalon Vámos próbálkozott, de a labda a kapu mellé ment. Öt és fél perccel a vége előtt Hosnyánszky kipontozódott a Görög edző pedig időt kért.

A ellenfél kihasználta az emberelőnyt, ezzel két gólosra növelte az előnyét, nehéz helyzetbe hozva ezzel a magyarokat.

Varga Dénes ezúttal kilőtte a bal alsót, felzárkóztatva a mieinket.

Négy perccel a vége előtt Jansik is kipontozódott, a görögöknek pedig ezúttal is sikerült gólra váltaniuk az emberelőnyt.

Két és fél perccel a vége előtt Szkumpakisz három gólosra növelte a görög előnyt, ez pedig sorsdöntőnek bizonyult.

A hátralévő időben nem sikerült kihasználni a helyzeteinket, és a túloldalon sem született már gól, így 9-6-ra a görög válogatott nyert.

A bronzéremért a Spanyolroszág-Szerbia mérkőzés vesztesével játszunk majd.

Borítókép: MTI/Illyés Tibor