A Gladbach nyerte a német "BL-rangadót", Aubameyang-dupla, Huszti gólpassz – videókkal

""

A 45. percben egy trükkös Kramer-előreívelés után Jonathan Tah rossz helyre csúsztatta a labdát, amelyre André Hahn csapott le, és nem kegyelmezett (1-0).

A Leverkusen méltó partnere volt a házigazdának, olyannyira, hogy a 80. percben a frissen beállt Bundesliga-debütáns finn csatár, Joel Pohjanpalo közeli fejesből megszerezte az egyenlítést.

A Gladbach nem hagyta annyiban a dolgot, egy gyors labdaszerzés után a szintén újonnan beállt Thorgan Hazard ugratta ki gyönyörűen a csapatkapitány Lars Stindlt, aki hideg vérrel belőtte a ziccert a kapus hóna alatt, beállítva a későbbi végeredményt.

A játéknap korábbi meccsén a Dortmund Pierre-Emerick Aubameyang duplájának köszönhetően húzta be a győzelmet, a gaboni fejesből és tizenegyesből is betalált. A vendég Mainz már csak kozmetikázni tudott az eredményen a hosszabbításban.

Szintén délután Huszti Szabolcs értékes gólpasszt adott Frankfurtban az első negyedóra végén a korábbi Bundesliga-gólkirály Alexander Meiernek, ugyanis ez a találat kellett a Schalke legyőzéséhez.

A Darmstadt – Kleinheisler László új klubja – 2-0-ra kikapott Kölnben. A Köln-Darmstadt találkozó a második félidő derekán rövid időre félbeszakadt villámlás miatt. A Werder Brementől kölcsönbe került Kleinheislert a 85. percben lecserélték.