Kézilabda

A Fradi nagyon fontos győzelmet aratott a Bajnokok Ligájában

""

A két csapat október 20-i, dabasi összecsapásán a zöld-fehérek 40-25-re nyertek, és az idegenbeli meccset is kiválóan kezdték, mivel hét perc elteltével 5-1-re vezettek. Ezután azonban több helyzetet is kihagytak, így a lengyelek három perc alatt felzárkóztak egy gólra.

A folytatásban magabiztosan őrizte vezetését az FTC, de háromgólosnál nagyobb előnyt nem tudott kialakítani. A második félidőben sem tudott meglépni a magyar csapat, szoros volt az állás, sőt a hajrában, 23-23-nál egyenlítettek a hazaiak, de a legvégén a magyar csapat fontos gólokat szerzett, és Tomori Zsuzsanna hét, valamint Kovacsicz Mónika öt góljának is köszönhetően megnyerte a mérkőzést.

Mivel montenegrói Buducsnoszt Podgorica nyert a dán Midtjylland ellen, a Fradi továbbjutásához bravúr kell: kétgólos podgoricai vereségnél jobb eredmény vagy a dánok tízgólos legyőzése.

KÉZILABDA
Női Bajnokok Ligája, B csoport, 4. forduló:
Lublin (lengyel) – FTC-Rail Cargo Hungaria 24-26 (12-15)

A B csoport csoport másik mérkőzésén:
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)-Midtjylland (dán) 22-15 (12-10)
Az állás: 1. FTC 6 pont (116-106), 2. Midtjylland 6 (93-88), 3. Podgorica 2, 4. Lublin 0