A Fradi játékosai és a szurkolói is odatették magukat, de a valóság lecsapott

A Ferencváros 4-1-es vereséget szenvedett a Juventustól szerdán a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában.

A két csapat ebben az évezredben még nem találkozott egymással a nemzetközi porondon.

""
(Kép: Patkós Imre/Sport365)

A hazai pályán játszó Ferencváros kezdte a játékot, de az első helyzet a vendégek előtt adódott. A negyedik percben Cristiano Ronaldo lőtte rá a tizenhatos előteréből, de a középre tartó lassú, lapos lövés nem okozott gondot Dibusznak.

Három perccel később azonban megszerezte a Juventus a vezetést. Cuadrado húzott el jobb oldalon, középre lőtt labdáját nem tudta kapura sarkazni Ronaldo, de így lett jó az átadás Alvaro Moratának, aki közelről az üres kapuba lőhetett. (0-1)

A bekapott gól felrázta a magyar csapatot, és egy biztató akciót mutattak be a jobb oldalon, de az olaszok olvasták a játékot.

""
Morata már a harmadik gólját szerezte a csoportkörben. (Kép: MTI/Czeglédi Zsolt)

Negyedóra elteltével többet birtokolta a labdát a zöld-fehér együttes, de a Juve roppant fegyelmezetten védekezett.

Az első ferencvárosi helyzetre a 17. minutumig kellett várni, amikor is Somália verekedte be magát a kapu előterébe, lövése viszont elszállt a léc fölött.

Botka Endre kapta a mérkőzés első sárga lapját, miután összekoccintotta Cuadrado bokáit.

A 24. percben az olaszok előtt adódott nagy lehetőség. Pillanatok alatt megbontotta a hazai csapat védelmét a Juventus, egy megcsúsztatott labdát még pont elcsípett Ronaldo, visszafelé cselezett, majd Chiesához passzolt. A vendégek támadójának lövése elakadt, a kipattanót pedig Cuadrado jócskán a kapu fölé vágta.

""
A ferencvárosi szurkolók ismét kitettek magukért. (Kép: MTI/Czeglédi Zsolt)

Egy perccel később a zöld-fehérek egyenlíthettek volna, de Zubkov lövése csúnyán mellé ment.

Alig tíz perccel az első félidő vége előtt Miha Blazic óriásit mentett, igy Ronaldo passza nem jutott el Moratáig.

""
(Kép: Laszlo Szirtesi/Getty Images)

A folytatásban a Juventus beszorította a Ferencvárost a saját térfelére, azonban komoly helyzetet nem tudott kialakítani.

A játékvezető mindössze egy percet hosszabbított, az eredmény viszont már nem változott, vendég vezetéssel vonulhattak szünetre a csapatok.

Az első félidő után: Ferencváros-Juventus 0-1

Második félidőt a narancssárga mezben játszó vendégek kezdték. Az első játékrészhez hasonlóan a második is Juve-helyzettel kezdődött. Az ötszörös aranylabdás Cristiano Ronaldo veszélyes helyről lőhetett szabadrúgást, de Dibusz Dénes megfogta a középre tartó lövést.

A szurkolótábor szempontjából mindenesetre felfelé lóg ki a Ferencváros a BL-ben.

""

""
(Kép: Laszlo Szirtesi/Getty Images)

Az 57. percben Ronaldo csapott le egy eladott labdára és jobb szélről a jobb kapufa mellé lőtt, pedig beadhatta volna a teljesen üresen érkező Moratának is.

Két perccel később azonban Morata ismét villant. McKennie vezérletével indult meg a Juventus ellentámadása, Cristiano Ronaldo a jobb szélről az amerikai irányába passzolt, aki átlépte a labdát, ami így Alvaro Moratához jutott. A spanyol csatár habozás nélkül a bal fölső sarokba lőtt. (0-2)

Negyedórával a meccs vége előtt az olasz bajnok megszerezte a harmadik gólját is Paulo Dybala révén. Blazic pattogósan hazatett labdáját nem tudta átvenni Dibusz, az argentin támadó lecsapott a labdára és az üres kapuba gurított. (0-3)

""
Fotó: Felvidéksport.hu (Felvidéki Fradisták a Puskás Arénában)

A 80. percben ismét letámadott a Juventus, Dibusz nagyot hibázott, Dybala pedig lecsapott a labdára és belőtte a negyedik olasz gólt. A magyar kapus megpróbált belekapni, sőt még Dvali is próbált menteni, de hiába. (0-4)

Ferencvaros vs Juventus 1-4 Extended Highlights & Goals 2020

Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.

A 90. percben aztán összejött a szépítés. Becsületből elkezdett támadni az FTC, egy megpattanó Sigér-lövés után Franck Boli pofozta be a Juve kapujába a labdát. (1-4)

Sajnos Boli gólja későn jött, csupán szépségtapasz volt, de az akarásért és a küzdésért alighanem ennyi járt a zöld-fehéreknek.

A Juventus tetszés szerint alakította ki a helyzeteit, azonban Rebrov együttese elkerülhető gólokat kapott. Noha a végére elfáradt a Fradi és kiütközött a két csapat közötti különbség, de a mérkőzés játékképe alapján nem volt benne a meccsben egy ilyen nagyarányú győzelem. Gyakorlatilag 0-2 után két gólt ajándékozott a magyar bajnok a Juventusnak.

""
Fotó: espn.com

A transfermarkt oldal szerint a Juventus keretének összértéke 707,7 millió euró, míg a Ferencváros kerete 28,65 millió eurót ér. Érdekesség, hogy a zebrák  lengyel kapusa, Wojciech Szczesny egymaga többet ér az átigazolási piacon, mint a zöld-fehérek teljes kerete.

Ha önmagában csak azt a tényt nézzük, hogy a Juventus kerete 25-ször értékesebb a Fradiénál, akkor be kell látnunk, hogy az eredmény reális. Ha azonban a Ferencváros 70 percig kitartó, fegyelmezett, sokszor igen bátor és kreatív játékát nézzük, akkor ki lehet jelenteni, hogy Rebrov mester és csapata jó úton jár. Amennyiben ez a fejlődés folytatódik – erre pedig maga Rebrov a garancia – akkor az FTC felérhet újra oda, ahol a legendás 95-ös időszakban volt.

A szurkolók pedig minden dicséretet megérdemelnek, látványos koreójuk és szakadatlan buzdításuk óriási segítség, hogy megilletődöttség nélkül játsszanak a fiúk ilyen világsztárok ellen.

A csoport másik meccsén a Barcelona 2-1-re verte a Dinamo Kijevet.

Kép: Laszlo Szirtesi/Getty Images