Kézilabda

A Fradi győzelmével élre állt a férfi kézilabda NB1-ben

Három góllal Győzött a Ferencváros a Dunaferr otthonában a férfi kézilabda bajnokság 10. fordulójának nyitótalálkozóján. A siker legfőbb letéteményesei a 9 gólt szerző Bendó valamint a 8 találatig jutó Kelecsevics volt. Ezzel az FTC-Sporek átvette a vezetést a pontvadászatban a három meccsel kevesebbet játszó MKB Veszprémmel szemben.

BUDAPEST BANK FÉRFILIGA
10. FORDULÓ
DUNAFERR SE–FTC-SPOREK 29–32 (18–17)
Dunaújváros, 400 néző. V: Ágnecz, Sipos
DUNAFERR: Kovács R. – PÁSZTOR Á. 8, Németh G., Muhl 2, KEMÉNY, Bali 3, SZÉLES 11 (4). Cs: Repóth, Kovács Zs. (kapusok), TAKÁCS B. 3, Hajdu, Morva 1, Benmiloud 1, Kurbely. Edző: Rapatyi Tamás
FTC: Paul – BENDÓ 9 (4), KOS 5, Buday 2 (2), Mazák 1, KELECSEVICS 8, Bakos 4. Cs: Tamási (kapus), Dr. Czina 1, TÓTH J. 1, Török, Wieszt Zs. 1. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása: 3. p.: 1–2. 11. p.: 4–8. 25. p.: 13–12. 40. p.: 20–23. 50. p.: 22–27. 55. p.: 25–30
Kiállítások: 20, ill. 20 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 6/6

MESTERMÉRLEG
Rapatyi Tamás: – Mindent megtettünk a bravúr kiharcolásáért, csak gratulálni tudok játékosaimnak.
Vladan Matics: – Az első félidei gyenge védekezésünk a szünet után sokat javult, nem volt szép mérkőzés. Gratulálok a fiatal Dunaferrnek, látszik rajtuk a tehetség, de még rutintalanok.