A foci-Eb menetrendje és legfrissebb hírei egy helyen

Június 11-én este az Olaszország-Törökország találkozóval kezdetét vette a 2021-es Labdarúgó Európa Bajnokság. A dübörgő focilázban könnyű elveszni, így egy helyen összegyűjtöttük a kontinenstorna legfontosabb híreit és a soron következő mérkőzéseket is. Cikkünket folyamatosan frissítjük!

Soron következő mérkőzések:

Döntő:

Július 11., vasárnap

21:00 Anglia/Dánia – Olaszország

Legérdekesebb híreink a témában:

Sport365.hu – Dánia kiesése felkavarta az érzelmeket, már a mémek is áramlanak

Az idei Eb hihetetlen drámákat, bukásokat és felemelkedéseket produkált. Sokan már most azt mondják, hogy ez minden idők egyik legjobb Európa-bajnoksága. A drámai esetekből Dániának is kijutott bőven. Az első meccsükön halálközeli élményben volt részük a játékosoknak, miután a legjobb játékosuk, Eriksen szívmegállás miatt összeesett.

Sport365.hu – Több ok miatt indított vizsgálatot az UEFA az angol-dán mérkőzéssel kapcsolatban

Az UEFA csütörtöki közleménye szerint az angol szurkolók lézerfénnyel zavarták meg Kasper Schmeichelt a hosszabbításban. A dán kapus ennek ellenére kivédte Harry Kane büntetőjét, a kipattanót viszont már gólra váltotta a Tottenham Hotspur csatára, aki ezzel eldöntötte a meccset (2-1). A hazai drukkerek pirotechnikai eszközöket is használtak a Wembley Stadion lelátóin, illetve bekiabálásokkal zavarták meg a dán himnuszt.

Sport365.hu – Kirabolták Dániát

A labdarúgó Európa-bajnokság második elődöntőjében Anglia hosszabbítás után győzte le Dánia együttesét. A továbbjutás (módja) azonban hatalmas vihart is kavart. A goal.com egyenesen úgy írja, hogy "Kirabolták Dániát". A megadott tizenegyes jogosságát nemcsak a szurkolók, de futballisták, szakírók, kommentátorok is kétségbe vonják.

Sport365.hu – "Annyira büszke vagyok a játékosaimra" – Gareth Southgate

Gareth Southgate, az angol válogatott szövetségi kapitánya büszkeségről beszélt az után, hogy csapata hosszabbításos mérkőzésen 2-1-re legyőzte Dániát, ezzel bejutott a labdarúgó Európa-bajnokság döntőjébe. "Annyira büszke vagyok a játékosaimra" – mondta az ITV-nek az ötvenéves szakvezető, aki szerint "hihetetlen" volt a londoni szerda este a Wembley Stadionban.

Sport365.hu – Ön ki? Bonucci. Ezt bárki mondhatja

Furcsa közjáték „áldozata" lett Leonrado Bonucci az Olaszország-Spanyolország Eb-elődöntőt követően. Ahogy arról korábban beszámoltunk, Olaszország jutott elsőként a kontinenstrona fináléjába, miután 1-1-es állást követően a büntetőpárbajban legyőzte Spanyolországot. Az Azzurók ezzel 9 év után léphetne pályára újra a bajnoki cím megszerzéséért.

Borítókép: Naomi Baker/Getty Images