A foci-Eb menetrendje és legfrissebb hírei egy helyen

Június 11-én este az Olaszország-Törökország találkozóval kezdetét vette a 2021-es Labdarúgó Európa Bajnokság. A dübörgő focilázban könnyű elveszni, így egy helyen összegyűjtöttük a kontinenstorna legfontosabb híreit és a soron következő mérkőzéseket is. Cikkünket folyamatosan frissítjük!

Sport365.hu – Glasgow-i dráma. Sérülések, kapufák, hosszabbítás ukrán öröm

Az ukrán válogatott hosszabbítás után 2-1-re legyőzte Glasgow-ban a svéd csapatot a részben budapesti rendezésű labdarúgó Európa-bajnokság utolsó nyolcaddöntőjében, kedden. Európa-bajnokság, nyolcaddöntő: Ukrajna-Svédország 2-1 (1-1, 1-1, 1-1) – hosszabbítás után Glasgow, Hampden Park, … néző, v.: Daniele Orsato (olasz) gólszerzők: Zincsenko (27.), Dovbik (121.), illetve Forsberg (43.)

Sport365.hu – Megtört az átok! Sterling és Kane találataival Anglia legyőzte Németországot

A labdarúgó Európa-bajnokság nyolcaddöntőinek záró napjának első mérkőzésén Németország és Anglia csaptak össze egymással. A két csapat legutóbb 2010-ben találkozott egymással világeseményen, akkor a németek nagyon simán 4-1-re győztek. A mérkőzést a holland Danny Makkelie vezeti. A találkozó a várakozásoknak megfelelően nagy iramban kezdődött, Kimmich beadását kellett Stonesnak mentenie.

Sport365.hu – Érzelmi hullámvasút – A spanyolok a hosszabbításban ejtették ki a horvátokat

A spanyol válogatott hosszabbítást követően 5-3-ra legyőzte a világbajnoki ezüstérmes horvát csapatot a részben budapesti rendezésű labdarúgó Európa-bajnokság hétfői első nyolcaddöntőjében, Koppenhágában. Ahogy az várható volt, a spanyolok nagyban birtokolták a labdát, míg a horvátok próbáltak kontrákra játszani. A 13. percben Pablo Sarabia került helyzetbe, de a kapu mellé lőtte a labdát.

Sport365.hu – Mbappé nem bírta az idegek harcát – Svájc jutott tovább

A világbajnok Franciaország 3-3 után tizenegyesekkel 5-4-re kikapott a svájci válogatottól a részben budapesti rendezésű labdarúgó Európa-bajnokság hétfői második nyolcaddöntőjében, Bukarestben. Meglepetésre Svájc szerzett vezetést az első játékrészben, majd a fordulás után büntetőt hibázott. Ezt követően Karim Benzema duplájával fordított a francia válogatott, majd Paul Pogba is betalált.

Sport365.hu – Ezt mondta Ronaldo Courtois-nak a lefújás után

Ahogy arról korábban beszámoltunk, Thorgan Hazard góljával Belgium legyőzte Portugáliát a labdarúgó Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében. A portugálok csapatkapitánya, Cristiano Ronaldo csalódottan ment oda ellenfeleinek gratulálni. Hiába volt jóval több kapura lövésük a portugáloknak, egyik helyzetüket sem tudták gólra váltani, így végül csalódottan kellett távozniuk.

Sport365.hu – Lineker szerint Lukaku rávilágított, miért csinálnak műesést a játékosok

A belga labdarúgó-válogatott a portugálok legyőzésével bejutott a kontinenstorna legjobb nyolc együttese közé, ahol az olasz válogatott vár rájuk az elődöntőért. A meccs egyetlen gólját nem sokkal az első félidő vége előtt, Thorgan Hazard szerezte. A portugáloknál a torna legjobb góllövője, Cristiano Ronaldo hiába tett meg mindent, az egyenlítő találatot nem sikerült megszereznie.

Sport365.hu – Így kell védekezni címmel mutogatná az akadémiákon a tegnapi meccset Martinez

Roberto Martinez, a belga labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya játékosai kihagyás nélküli koncentrációját emelte ki a címvédő portugálok ellen, az Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében aratott vasárnapi 1-0-s győzelem után. "Egy pillanatra nem veszítettük el a koncentrációt, bár voltak nehéz pillanatok, és Portugália az utolsó pillanatig küzdött a továbbjutásért, nagy elégedettséget érezhetünk" – mondta a szakember.

Borítókép: Naomi Baker/Getty Images