Jégkorong

A finn jégkorong-válogatott 7-1-re legyőzte a magyar csapatot

Spiller István, az MTI különtudósítója jelenti: A címvédő és olimpiai aranyérmes, házigazda finn jégkorong-válogatott érvényre juttatva a papírformát 7-1-re legyőzte a magyar csapatot a világbajnokság ötödik fordulójának pénteki játéknapján, Tamperében.

A vendégek két harmadig kiválóan tartották magukat, ekkor még 2-1 volt az állás, Sebők Vilmos ütötte a vb-k történetének első magyar gólját a finneknek. A záró játékrész elején viszont öt és fél perc alatt háromszor is eredményes volt a világranglista-vezető, amely ekkor bebizonyította, hogy más szintet képvisel.

Kevin Constantine szövetségi kapitány csapata leközelebb vasárnap lép jégre a németek ellen, majd másnap következik a bennmaradás szempontjából legfontosabb találkozó, az osztrákok elleni.

Borítókép: MTI/Illyés Tibor