Magyar foci

A Ferencváros nyerte az örökrangadót

Jól kezdte a 199. örökrangadót a Ferencváros. A zöld-fehérek már a nyolcadik percben megszerezték a vezetést, ekkor Andrezinho egy csel után a jobb oldalról 10 méterről lőtt kapura. A légiós lövése elsuhant volna a kapu mellett, viszont a vendégektől Sütő olyan szerencsétlenül ért bele, hogy a labda a hálóba vágódott (1-0).

A találatot követően is lendületben maradt a Fradi, több ígéretes lehetőséget is kidolgoztak a hazaiak. A második góljukra azonban egészen a 26. percig kellett várni. A Maróti által megszerzett labdát Stanic adta be, ám a Miljkovic elől felszabadítani akaró Sütőről a gólvonalon túlra került a játékszer (2-0). A peches MTK-védő mindkét ferencvárosi gólban alaposan benne volt…

A vendégek legveszélyesebb helyzete a 32. percben adódott. Tischler egy legurított szabadrúgást bombázott harmincról a Fradi kapufájára. Az első játékrész krónikájához tartozik még, hogy Rósa, az FTC csapatkapitánya a tizedik percben ütközött Szabó Ádámmal. Az összecsapás következtében öt centi hosszan szétnyílt a ferencvárosi játékos lába, így le kellett cserélni.

A kétgólos hátrányban lévő kék-fehérek villámrajtot vettek a szünet után. Előbb Pátkai 24 méteres lövése pattant a kapufáról kifelé az 51. percben, majd egy perccel később Tischler már második kapufáját jegyezhette föl. Az MTK csatára ezúttal a keresztlécre bólintott.
Sokkal bátrabban játszottak a kék-fehérek a második félidőben, mint az elsőben. Ennek lett eredménye az, hogy a második negyvenöt perc kiegyenlítettebb volt az elsőnél, mind a két gárdának megvoltak a lehetőségei. A hazaiak győzelmét végül a 84. percben Csizmadia biztosította be. A védő Tóth Bence szögleténél mindenki másnál magasabbra ugrott, és a bal alsóba fejelt (3-0).

A Fradi egymás után a második olyan győzelmét aratta, mikor három gólt szerzett. Mostani sikerüknek köszönhetően a zöld-fehérek megelőzve az MTK gárdáját feljöttek a tabella második helyére.

Ferencváros – MTK 3-0 (2-0)
Albert Stadion
Ferencváros: Ranilovic – Adriano, Balog, Csizmadia, Rodenbücher, Maróti, Rósa (Józsi 14. perc), Stanic (Tóth 65. perc), Andrezinho, Miljkovic (Abdi 80. perc), Schembri
MTK: Szatmári – Vukadinovic, Szekeres, Sütő, Vadnai (Ladányi 46. perc), Gál, Pátkai, Szabó (Könyves 62. perc), Kanta, Pál, Tischler (Eppel 86. perc)
Gólszerzők: Sütő (öngól) 8. és 26. perc, Csizmadia 84. perc