Magyar foci

A Ferencváros 2-0-ra megnyerte a 207. örökrangadót

Az OTP Bank Liga 5. fordulójának zárómérkőzése a 207. örökrangadó, vagyis a Ferencváros-MTK mérkőzés volt. Az éllovas zöld-fehérek bajnokesélyesként kezdte a találkozót, de az MTK hálóőre, Hegedüs Lajos fantasztikus napot fogott ki: a 6. percben Gera Zoltán lábáról szedte le a labdát százszázalékos ziccerben, majd a félidő végén Varga Roland közelről leadott lövését spárgázta ki gyors reflexmozdulattal.

""

A második félidő ismét az MTK kapusának bravúrjával indult, Hegedüs az 52. percben térddel hárította Roland Lamah fejesét. Ekkora a Ferencváros szurkolók azt hihették, hogy a kék-fehér hálóőrén ma nem lehet kifogni, azonban Gera Zoltán csodagóljára már neki sem volt ellenszere. A magyar válogatott középpályás Leandro keresztlabdáját vette le Dennis Bergkampot idéző mozdulattal, majd egy pattanás után a rövid felsőbe bombázott 1-0. Nyolc perccel később a Fradi eldöntötte a meccset, miután Radó András passza után Böde Dániel fordult le Bese Barnabásról, majd ballal a jobb felső sarokba bombázott 2-0. Thomas Doll csapata megérdemelten nyerte meg a mérkőzést és hibátlan mérleggel vezeti a bajnokságot a tíz pontos Haladás előtt.

Ferencvárosi TC-MTK Budapest 2-0 (0-0)