A duplázó Tokmac tovább repítette a Ferencvárost, jöhet a Celtic!

A magyar bajnok Ferencváros Tokmac duplájával 2-0-ra legyőzte a svéd Djurgardent és továbbjutott a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező első fordulójából.

A magyar bajnok hazai pályán fogadta svéd aranyérmes Djurgardent a Bajnokok Ligája első selejtezőkörében.

""
(Kép: Sport365.hu)

A Djurgarden korábban még nem játszott magyar csapat ellen, a Fradi azonban már többször is találkozott svéd ellenféllel. A zöld-fehérek mérlege három győzelem (Malmö, Örgryte, Kalmar), négy döntetlen (Malmö, Örgryte, Kalmar, Göteborg) és egy vereség (Göteborg).

""

A nemzetközi kupákban ezúttal egészen a playoff-körig egy mérkőzésen dől el a továbbjutás, így döntetlen esetén hosszabbítás következik, ha akkor sincs döntés, akkor pedig büntetőpárbaj jön.

Ahogy az várható volt, a nagy tét miatt egyik csapat sem esett a másiknak, az első percekben a Fradi kezdeményezett inkább és próbálta irányítani a játékot, de a svédek fegyelmezetten védekeztek már a középpályán.

Az első helyzetecskére a 8. percig kellett várni, amikor Haratin próbálkozott, de a középre tartó gyengécske lövés nem okozott gondot a svédek kapusának.

Az első 15 perc különösebb izgalom nélkül csordogált le, azonban négy minutummal később kényszerű csere a svédeknél. Banda került földre kétszer egymás után, a másodikat követően hordágyon vitték le a pályáról. Holmberg állt be a helyére.

""
(Kép: Sport365)

Sok a rossz passz a pálya támadó harmadában, ennek köszönhetően kevés a helyzet. A svédek masszívan védekeznek és leginkább előreívelésekkel próbálkoznak.

A 28. percben Dibusz paskolta el a labdát a vendégek szöglete után, majd egy perccel később jó helyről járt szabadrúgás a Fradinak. Isael középre íveléséről azonban mindenki lemaradt.

A 32. percben aztán megtört a jég, Tokmac szerzett labdát az ellenfél térfelének, majd mintegy 25 méterről lőtt szenzációs gólt.

""

A gól jót tett a mérkőzésnek, felpörögtek kicsit az események. A svédek előtt is adódott egy lehetőség, de Witry rosszul találta el a labdát, majd a Fradi próbálkozott megduplázni az előnyét, de kimaradt a helyzet.

""
(Kép: MTI/Szigetváry Zsolt)

A szögletekben jobban állnak a vendégek, ugyanis a másodikat rúghatták, azonban ezen kívül semmi extrát nem nyújtottak az első félidőben.

A játékvezető kettő percet hosszabbított.

Azonban a hátralévő időben már nem változott az eredmény, így a Ferencváros 1-0-ra vezet a szünetben.

A második félidőt a hazai együttes kezdte.

A csereként beállt Chilufya harcolt ki egy szabadrúgást, Blazic pedig besárgult. A szabadrúgást Witry tűzte rá, először a sorfalba bombázott, majd Kovacevic mentett fejjel, ami után volt egy kis fájdalma, de folytatni tudta a játékot.

""

Az idő a svédeket sürgette, de meglehetősen tanácstalanok voltak, jött is a bekiabálás a kispadról.

Az 51. percig kellett várni az első svéd kaput eltaláló lövésre. Ulvestad próbálkozott, de Dibusz védett.

""

Érezhetően ritmust váltott a Djurgarden, aminek következtében veszélyesebbek is lettek, és többet volt ebben az időszakban a labda náluk. A Ferencváros átengedte a teret a riválisnak, és inkább kontrákra rendeződött be, ez bepedig bejött.

A 62. percben Tokmac megduplázta a Fradi előnyét, miután Boli a félpályáról adott nagyszerű ütemű labdát a kenyai származású norvég támadónak, aki roppant higgadt megoldást választott, ugyanis ahelyett, hogy erőből oldotta volna meg, inkább okosan elgurította a labdát a kapus mellett. (2-0)

""

""

Negyed órával a vége előtt majdnem megszerezte a harmadikat a Ferencváros. A jobb oldalon felfutó Somali egy védő lába között játszotta meg Skvarkát a tizenhatoson belül, de a szlovák játékos rosszul vette át a labdát ez pedig pont elég volt ahhoz, hogy egy bekk belelépjen a lövésébe.

A 75. percben Szerhij Rebrov a második, míg Kim Bergstrand a harmadik cserelehetőségét is kihasználta. A zöld-fehéreknél Laidouni állt be Isael helyére, a túloldalon pedig Curtis Edwards helyére Haris Radetinac.

""

A csereként beállt Laidouni adott remek labdát Uzuninak, a közeli lövést azonban védeni tudta a kapus.

Valamivel több mint hét perccel a vége előtt Varga Roland is pályára lépett, aki Uzunit váltotta.

Varga nem sokáig várt, hogy helyzetbe kerülhessen. A magyar válogatott támadó órisi gólhelyzetbe került, miután Boli tökéletes labdát adott neki, de a 30 éves játékos rosszul vette át a labdát, majd az átemelése sem sikerült és a kapusba lőtt. Bratveit kapussal ütközött Varga, előbbinek a szája vérzett, de némi ápolás után folytatni tudta.

""

A hátralévő időben azonban már nem változott a helyzet, maradt a 2-0, így a magyar bajnok megérdemelten jutott tovább, és a skót Celtichez utazhat majd a BL-selejtező második körében.