Magyar foci

A Diósgyőr nem tudott győzni az MTK II ellen

Az első komolyabb helyzetre a 15. percig kellett várni. Ekkor az MTK játékosok alakítottak ki egy sakk-matt helyzetet a diósgyőri 16-oson belül, ám Macura ajtó-ablak helyzetben a jobb alsó sarok mellé helyezett. Hatalmas ziccer volt. Négy perccel később ismét a fővárosaik veszélyeztettek. Molnár hámozta át magát a diósgyőri védőkön, többször is visszapattant hozzá a labda, végül a lövését Rados bravúrosan hárította.

A 42. percben sérülés miatt le kellett cserélni a diósgyőriek játékosát, Abdouramant.  A borsodi labdarúgó a félpálya közelében ütközött egy hazai játékossal, amely nyomán a DVTK idegenlégiósa a földön maradt. Hordágyon kellett levinni a pályáról.  Helyére Szabó Péter állt be.

A második félidőben nagyobb fokozatra kapcsolt a Diósgyőr. A 47. percben a csereként beállt Szabó robogott el a bal oldalon, beadásáról centikkel maradt le Halgas. Egy perccel később jobbról érkezett a vendég-beadás. Az MTK kapusa kicsit rosszul számolta ki a labda ívét és Roszel fejelhetett az üres kapura kisodródva, de a gólvonalra visszafutott védő feltudott szabadítani. Maradt továbbra is a 0-0. A második játékrészben egyértelműen a borsodiak tettek többet a győzelemért, szinte futószalagon gyártották a helyzeteket, azonban az utolsó passzokba mindig hiba csúszott.  A döntetlennek egyik csapat sem örülhet igazán. A borsodiak pillanatnyilag a tabella negyedik helyén állnak, míg a fővárosiak a harmadik helyre csúsztak vissza.

A következő fordulóban mindkét együttes javíthat. A Diósgyőr hazai pályán fogadja a hatodik helyen álló Kazincbarcikát, míg az MTK második számú csapata Vecsére látogat.

Pölöskei Gábor (MTK II): – A keleti csoport egyik legerősebb csapatával egy harcos mérkőzésen igazságos döntetlen született.
Benczés Miklós (DVTK): – Az első félidőben kiegyenlített játék folyt a mérkőzésen. A második félidőben úgy érzem jobban játszottunk, de ennek ellenére megérdemelt a döntetlen. Mind a két csapat sokat tett a mérkőzésen.

MTK II – DVTK 0-0
Budapest, 200 néző, v.: Alvaro Garcia (Vámos T., Kovács G.)

MTK Budapest: Groppioni – Hajdú, Kelemen, Kornis, Ódé – Macura, Nikházi, Ladányi – Molnár, Csiki, Eppel. Vezetőedző: Pölöskei Gábor
Diósgyőri VTK: Radoš – Illés, Horváth G, Budovinszky, Gohér – Dobos, Abdouraman, Lippai, Halgas – Roszel, Granát. Vezetőedző: Benczés Miklós.

Csere: Abdouraman helyett Szabó a 43., Molnár helyett Kákonyi a 60., Granát helyett Faggyas a 62., Macura helyett Szurkos a 72., Roszel helyett Zsivoczky a 79., Csiki helyett Dobó a 76. percben.
Sárga lap: Kelemen a 34., Budovinszky a 49., Ladányi a 70. percben.