A Detroit Red Wings – St. Louis Blues mérkőzésen két különböző formában lévő csapat találkozott egymás ellen, Ugyanis a hazaiak novemberben, eddig hat mérkőzésből csak egyet veszítettek el, míg a vendégek egymást követő négy mérkőzéses nyeretlenségi szériájuknak szerettek volna véget vetni. Az összecsapás első két harmada átlagosra sikerült, mind a két csapat 3-3 gólt ütött. Az utolsó 20 percben, aztán hengerelt a Red Wings. Az ominózus játékrészben a hazaiak a 12-16. perc között négy gólt ütöttek a teljesen széteső St. Louisnak. A Carolina Hurricanes is egy hetessel ajándékozta meg az Ottawa Senators csapatát. Érdekesség, hogy a hazai csapatnak, ebben a hónapban, ez volt a hatodik olyan mérkőzése, ahol hét, vagy annál több gólt ütött egy csapat, ebből háromszor ők érték el ezt a határt. A Detroithez képest a Carolina, már az első harmadban négy gólig jutott, míg az utolsó játékrészben, megelégedett három találattal. A kiütéses győzelem legjobbja az olimpia,- és világbajnok kanadai Eric Staal volt, aki három gólt (karrierje során átlépte a 200-as határt) és két asszisztott osztott ki a találkozón. A hónap két legrosszabb csapatának az összecsapását a Tampa Bay Nyerte meg, mely sikerével novemberben 2-6-os mérleggel, míg ellenfele a New York Islanders mindegyik mérkőzését (7) elveszítette ebben a hónapban. Az Islanders kispadján első NHL-es találkozóján ült (megbízott) vezetőedzőként Jack Capuano. A Pittsburgh Penguins 2000 óta először tudta legyőzni a Vancouver Canucks csapatát az alapszakaszba. A Chicago Blackhawksban főszereplő volt a három gólig jutó Jonathan Toews, a címvédő magabiztos 5-0-s diadalában, az Edmonton Oilers ellen.

Detroit Red Wings – St. Louis Blues 7-3
Carolina Hurricanes – Ottawa Senators 7-1
New York Islanders – Tampa Bay Lightning 2-4
Pittsburgh Penguins – Vancouver Canucks 3-1
Edmonton Oilers – Chicago Blackhawks 0-5
New York Rangers – Boston Bruins 2-3
Washington Capitals – Buffalo Sabres 4-2
Atlanta Thrashers – Florida Panthers 1-2