Magyar foci

A Debrecen Pápán is elbénázott két pontot

Mindkét csapatnak volt mit javítania az előző fordulóhoz képest: a vendéglátó Pápa a Ferencváros ellen szaladt bele egy 5-0-ás vereségbe, míg a címvédő – nem kis meglepetésre – a kieső helyen álló Haladástól kapott ki nagyon könnyedén.

A fiaskó feledtetése a vendégek játékán érződött jobban. A DVSC játékosai többször kerültek a Lombard kapuja elé, majd az első komolyabb helyzet Szakály előtt adódott, de 12 méterről mellélőtt. Véber György együttese a 32. percben jegyezte a legnagyobb lehetőségét, miután egy bal oldali beadás után Lackóról Takács elé pattant a labda, ő azonban pontatlan volt hat méterről. A játékrész hajrája Loki-ziccerekkel zárult. A 36. percben Czvitkovics kerülte meg könnyedén a védőjét, majd a bal alsó sarkot célozta meg, de Szűcs kapus kitolta a lövését, az ismétlést pedig Kabát rúgta a kapufára. A DVSC friss szerzeményének a 40. percben is volt labdája az 1-0-hoz, de a Szűccsel való párharcot a kapus nyerte meg.

A második félidő első fele kevés lehetőséget hozott, így nem meglepő, hogy mindkét oldalon sorra jöttek be a friss játékosok. Ebből a vendégek jöttek ki jobban, egy gól erejéig mindenképpen. A 71. percben egy jobb oldali szögletet Laczkó csúsztatott meg pontosan, majd az ötösön belül egyedül várakozó Mijadinoszkinak már rutinmunka volt a kapuba kotorni a labdát (0-1). A mérkőzés hajrájára gyakorlatilag megszűnt a középpálya, a mezőny teljesen szétszakadt, s ezt kihasználva egyenlített a Pápa. A 85. percben Tóth Norbert passza után Rajnay Attila 22 méterről, precízen helyezett a bal alsó sarokba, Verpecz kapusnak esélye sem volt a hárításra (1-1).

Az utolsó percekre felpörögtek az események, mindkét együttes dönthetett volna a három pont sorsáról, ám végül egyik sem tette meg, így megosztoztak a pontokon a csapatok.

A döntetlen reális eredmény. A 70. percben még úgy gondoltam, 0–0 lesz a vége. Az első félidőben három ziccert is engedtünk a Lokinak, szerencsére megúsztuk kapott gól nélkül. Nem voltunk könnyű helyzetben, mert gyakorlatilag a teljes támadó szekciónk hiányzott. A második játékrész első fele a miénk volt, majd ismét egy óvodás gólt kaptunk. Nem erősségünk az eredmény ellen futni, ezért is örülök az egyenlítésnek, és hogy megszereztük az elő „tavaszi” pontunkat” – nyilatkozta Véber György, a hazaiak trénere a mérkőzést közvetítő Sport Tv-nek.

Több nagy helyzetünk is volt az első félidőben, amikkel nem éltünk, illetve volt egy tizenegyes gyanús eset is. A hajrához érve megszereztük a vezetést, amit meg kellett volna tartanunk a végéig, mert már nem volt sok hátra, így csalódottak vagyunk az eredmény miatt” – értékelt Herczeg András, a Debrecen klubmenedzsere.