Magyar foci

A Debrecen előnyt szerzett, de pocsékul játszott

A DVSC-Teva remekül kezdte az Újpest FC elleni összecsapást. A hazaiak már a második percben komoly helyzetbe kerülhettek volna, ugyanis Illés Gyula jobb oldali beadása után Balajcza Szabolcs csak nagy nehézségek árán tudta magához ölelni a labdát, ugyanis a levegőben összeütközött Stevo Nikoliccsal. Két perccel később megszerezte a vezetést a hazai együttes. Kulcsár Tamás passza Roguy Meyéhez került, aki egy remek labdaátvétel után 16 méterről rúgta ki a kapu jobb alsó sarkát.

A gól után a Debrecen visszaállt, amelyet a vendégek ki is használtak. Az első komoly újpesti helyzet a 31. percben alakult ki. Kiss Zoltán egy gyönyörű csel után 17 méterről lőtt kapura. Verpecz István hatalmas bravúrral a kapufára tolta a labdát. A 38. minutumban a vendégek kiegyenlítettek. Simon Krisztián 19 méterről vette célba a bal alsó sarkot. A középpályás lövését hatalmas bravúrral védte Verpecz, de a kipattanót közvetlen közelről Kabát Péter bikázta a DVSC kapujába. Az első játékrész végéig már nem alakult ki komolyabb helyzet.

A szünetben cserélt Kondás Elemér, Rezes László helyett Lucas Marcolini állt be, aki három perc után belőtte a DVSC-Teva második gólját, visszaszerezve ezzel a vezetést. A mérkőzés végéig fölényben játszott a hazai együttes, de újabb gólt már nem tudott szerezni. A vége 2-1 lett. A visszavágót április 11-én rendezik Budapesten.