A csodagyerek nem áll le: újabb rekordot döntött

A Borussia Dortmund 4-0-ra legyőzte az Eintracht Frankfurt csapatát a német labdarúgó-bajnokság 22. fordulójának pénteki játéknapján. A nagyarányú győzelemhez a télen igazolt Erling Braut Haaland is hozzájárult egy góllal, így újabb rekordot állított fel.

A Borussia -egyedüliként a mezőnyből- továbbra is veretlen hazai pályán. A vendég frankfurtiaknak pedig megszakadt a négy bajnokiból álló veretlenségi sorozatuk.

Borussia Dortmund vs Eintracht Frankfurt 4-0 Highlights & All Goals 14/02/2020 HD

(null)

Bár még csak 6 mérkőzést játszott a sárga-feketék színeiben Erling Braut Haaland, egészen biztos, hogy a gárda nem bánta meg a leigazolását. Az 5 bajnokin és egy kupameccsen pályára lépő norvég már kilencszer betalát.

""
Haaland teljesítményére lassan elfogynak a szavak.

Fotó: Alexandre Simoes/Borussia Dortmund via Getty Images

A 19 éves támadó újabb góljával ismét beírta magát a német futball történelemkönyvébe, hiszen ő lett az első olyan játékos, aki 5 bajnoki mérkőzés alatt képes volt 8 gólt szerezni.

Haaland saját teljesítményét nem kommentálta, csupán annyit írt ki Instagramjára, hogy fontos győzelem volt. Valamint megjegyezte, hogy ezt követően a Bajnokok Ligájára kell fókuszálniuk.

Borítókép: DeFodi Images via Getty Images

Sport365.hu – Haaland a csodagyerek

A Dortmund csapata remek vásárt csinált azzal, hogy 20 millió euróért 2024-ig szerződtette a Red Bull Salzburg 19 éves norvég támadóját Erling Haalandot. Az első meccsén az Augsburg ellen az 56. percben csereként állt be, majd 23 perc alatt mesterhármas ért el. Sensational debut for Haaland in 8-goal spectacle ► Sub now: https://redirect.bundesliga.com/_bwCS Eight goals.