A játéknap egyetlen hazai győzelmét a Columbus Blues Jackets aratta, mely a jóval esélyesebb Detroit Red Wings-et fogadta. A találkozó első harmadában Jakub Voracek és Grant Clitsome találataival két gólos előnyre tett szert a vendéglátó. A következő játékrészben három perc alatt kiegyenlített a 11-szeres Stanley-kupa győztes Detroit. Az ötödik és a nyolcadik perc között Drew Miller és Jiri Hudler talált az ellenfél kapujába, és mivel az utolsó felvonásban nem született több gól, következhetett a hosszabbítás, majd a szétlövés, ahol Antoine Vermette döntött a Columbus javára. A Blue Jackets mai sikerével megszakította öt mérkőzéses nyeretlenségi sorozatát és megszerezte első győzelmét az újévben. A mérkőzésen térdsérülést szenvedett a Detroit első számú kapusa, Jimmy Howard.

A Vancouver Canucks remek játékkal megverte a Washington Capitals csapatát. Az összecsapás első felvonását a hazai csapat kezdte jobban, ugyanis Matt Hendricks révén megszerezték a vezetést, de a kanadaiak Alexander Edler találatával kiegyenlítettek. A következő 20 percben kétszer (Christian Ehrhoff, Daniel Sedin) is bevette a Canucks Semyon Varlamov kapuját, így az utolsó játékrész előtt két gólos előnyre tett szert. Az utolsó harmad a washingtoni Marcus Johansson góljával kezdődött, és Daniel Sedin (Vancouver) üres kapuba ütött találatával fejeződött be. A Vancouver előző 15 mérkőzéséből 12-t megnyert.

Egy hét alatt, már másodszor találkozott egymással a New Jersey Devils és a Tampa Bay Lightning. A győztes ezúttal is a Devils volt, mely a múlt heti 6-3-as győzelem után most 5-2-re nyert a Tampa ellen. A találkozó első harmadát a Lightning kezdte jobban, mely Steven Stamkos góljával megszerezte a vezetést, de a Devils négyszer (Ilya Kovalcsuk, Brian Rolston, Patrik Elias, Travis Zajac) válaszolt erre az egy találatra, így egy játékrész alatt lerendezte a mérkőzést. A második 20 percet Martin St. Louis góljával a hazai csapat nyerte meg, míg az utolsó felvonást Ilya Kovalcsuk találatával a New Jersey, mely november óta most először nyert még két mérkőzést egymás után.

Hasonló eredménnyel zárult az Atlanta Thrashers – Philadelphia Flyers mérkőzés. Az első gólra 36 percet kellett várni, ekkor Andrew Ladd (Atlanta) talált be, majd jött két (Jody Shelley, Kimmo Timonen) Flyers gól, három másodperccel a harmad vége előtt pedig Rich Peverley révén kiegyenlített a hazai csapat. Az utolsó felvonásban háromszor (Danny Briere. Claude Giroux, Jeff Carter) is betalált a Thrashers kapujába, így a Philadelphia magabiztos győzelmet aratott.

David Moss (2 gól) vezetésével Calgary Flames nyerte meg az Ottawa Senators elleni kanadai rangadót. A Flames sorozatban négy vesztes mérkőzés után tudott ismét nyerni. A Minnesota Wild 4-1-re kikapott a Colorado Avalanche-től, így egymás után harmadik vereségét könyvelte el, nem mellesleg 2-13 a gólkülönbsége ezeken a találkozókon.

Washington Capitals – Vancouver Canucks 2-4
Columbus Blue Jackets – Detroit Red Wings 3-2 – szétlövéssel
Ottawa Senators – Calgary Flames 2-3
Atlanta Thrashers – Philadelphia Flyers 2-5
Tampa Bay Lightning – New Jersey Devils 2-5
Minnesota Wild – Colorado Avalanche 1-4