A Cleveland Cavaliers már csak egy vereségre a sporttörténelemtől

A Cleveland Cavaliers-nél senki sem gondolt arra, hogy LeBron James távozása miatt ennyire visszaesik a csapat. Az ohio-i alakulat egymás után 26. vereségét szenvedte el és, már csak egy vereségre van attól, hogy a major sportágak történetének leghosszabb nyeretlenségi szériáját tudhassa magáénak. A Cavs ma a Detroit Pistonst fogadta és az első félidőben összeszedett 12 pontos hátrányát nem tudta ledolgoznia az utolsó két negyedben.

Egyetlen pont döntött az Indiana Pacers . Charlotte Bobcats találkozón. Minkét csapat megérdemelte volna a győzelmet, amit a hazaiak szereztek meg, pedig 30 másodperccel a mérkőzés vége előtt a Chralotte két büntetőhöz jutott, de Gerald Wallace az egyiket kihagyta, így annak a hibának köszönhetően egy góllal nyert a Pacers, mely Frank Vogel irányítása óta öt mérkőzést nyerte meg a csapat és csak egyet veszített el.

Hosszabbítás és hasonlóan szoros végeredményt hozott az New Jersey Nets és a New Orleans Hornets összecsapása. A rendes játékidő után döntetlenre álltak a csapatok, így jöhetett a hosszabbítás, amit Brook Lopez döntött el. A Nets kosarasa 24 másodperccel a ráadás vége lőtt két büntetőt is bedobott, amire nem tudott válaszolni a Hornets.

Megvan a 44. San Antonio Spurs győzelem is a mostani szezonban. A texasi csapat, ezúttal ahhoz a Toronto Raptorshoz látogatott, mely előző 15 mérkőzéséből 14-et elveszített. Esélyeshez méltóan az elsőkét negyed az a texasi csapata lét 4 ponttal. A fordulás után a Toronto magára talált és 7 egységgel elvitte a harmadik negyedet. A záró felvonásban a Spurs nem adott esélyt ellenfelének, ugyanis 14 ponttal behúzta ezt a 12 percet.

New Yorkban szakadt meg a Los Angeles Clippers rossz sorozata. A kisebbik Los Angeles-i csapat némi meglepetésre bevette a Madison Square Gardent. Érdekesség, hogy a találkozót négy negyedéből csak egyet nyert meg a Clippers, igaz azt nagyon. A második 12 percben 12 egységgel nyerte meg a Los Angeles, melyben Baron Davis dupla duplát (16-16 pont és lepattanó) ért el. A Clippers négy vesztes mérkőzés után tudott ismét mérkőzést nyerni.

Ki más mint Derrick Rose vezette győzelemre a Chicago Bullst. Az illinois-i csapat a Utah Jazz-hez látogatott és öt pontos győzelmet aratott. A Dallas Mavericks megszenvedett a Sacramento Kings otthonéban, de Jason Terry utolsó másodpercekben dobott két büntetőjével megnyerték a mérkőzést és egymás után 10. győzelmüket szerezték meg. A Monta Ellis (37 pont) vezette Golden State Warriors két ponttal verte meg a Dnever Nuggets csapatát. Érdekesség, hogy a találkozó utolsó 30 másodpercében egyik csapat sem dobott pontot.

Cleveland Cavaliers – Detroit Pistons 94-103
Indiana Pacers – Charlotte Bobcats 104-103
New Jersey Nets – New Orleans Hornets 103-101
Philadelphia 76ers – Orlando Magic 95-99
Toronto Raptors – San Antonio Spurs 100-111
Washington Wizards – Milwaukee Bucks 100-85
New York Knicks – Los Angeles Clippers 108-116
Utah Jazz – Chicago Bulls 86-91