Sorozatban két elveszített mérkőzés után nyert ismét a szezon negatív meglepetéscsapata, a New Jersey Devils. A liga utolsó csapata a címvédő Chicago Blackhawks gárdáját verte meg idegenben. Ezen a találkozón igazi csapat benyomását keltette a Devils, ugyanis mind az öt gólt más-más játékos ütötte. Mégis kiemelendő a nyáron szerződést hosszabbító orosz Ilya Kovalcsuk és Patrik Elias, akik 2-2 asszisztot jegyeztek a mérkőzésen.

Egyetlen harmad alatt eldöntötte a Boston Bruins a Buffalo Sabres elleni összecsapást. Az első harmadban a vendég Bruins háromszor is mattolta Jhonas Enrothot a Sabres kapusát, akit az első játékrész után le is cseréltek. Az öt ütött gól ellenére a mérkőzés legjobbja mégsem egy mezőnyjátékos, hanem a kiválóan védő Tim Thomas volt. Kétgólos hátrányból állt fel a Washington Capitals, majd meg nyerte a találkozót. Az utolsó harmadnak két gólos forral indulhatott a Toronto, de ez az előnyt nem tudta megtartani a kanadai csapat, ugyanis szétlövésekkel kikapott. A nap rangadóján a Dallas Stars a svéd Loui Eriksson (2 gól, 1 gólpassz) vezetésével nyert a Pittsburgh Penguins ellen.

Chicago Blackhawks – New Jersey Devils 3-5

Buffalo Sabres – Boston Bruins 2-5

Washington Capitals – Toronto Maple Leafs 5-4 – szétlövéssel

Dallas Stars – Pittsburgh Penguins 5-2

Carolina Hurricanes – New York Islanders 7-2

Florida Panthers – Atlanta Thrashers 3-4

Calgary Flames – Detroit Red Wings 1-2

Phoenix Coyotes – Nashville Predators 4-3