A Chicago elverte a Pittsburghöt, a Calgary kiütötte a Montrealt

A játéknap egyik legizgalmasabbnak ígérkező mérkőzése volt egyértelműen a Chicago Blackhawks – Pittsburgh Penguins volt. A két sztárcsapat az elmúlt időszakban nem játszik éppen csúcsformában, ugyanis a címvédő Illinois-i alakulat előző nyolc mérkőzéséből csak hármat nyert meg, míg a Pens előző hét összecsapásakor csak hátszer hagyta el győztesen a játékteret. A találkozót a hazai csapat kezdte jobban, ugyanis Patrick Sharp révén megszerezték a vezetést. A második felvonásban Matt Cooke kiegyenlített. Az utolsó 20 percben mindkét csapat, még egyszer-egyszer bevette a másik kapuját. A Chicagótól Bryan Bickell, míg a Pittsburghtől Brett Sterling talált be. A hosszabbításban nem született több gól, így a szétlövésekre maradt a döntés, ahol Patrick Kane döntött a Blackhawks javára.

A kanadai csúcsrangadó, mely az úgynevezett Heritage Classic (2003 után ez a második, hasonlít a Winter Classicra, ezt is szabadtéren játsszák) keretein belül zajlott. A Calgary városában található McMahon stadionba több mint 41 ezeren váltottak jegyet, hogy megnézzék a hazai Flames és a Montreal Canadiens összecsapását. A lövési kísérletek tekintetében kiegyenlítődött küzdelmet láthatott a nagyérdemű, ugyanis a hazai csapat 37, míg a Canadiens 39 alkalommal kísérletezett. A mérkőzést a Calgary nyerte meg sokkal jobb helyzetkihasználásának köszönhetően. Az első harmadban Rene Bourque, a másodikban Anton Babchuk és Bourque, míg az utolsóban Alex Tanguay is bevette Carey Price kapuját.

A Detroit Red Wings megszenvedett a Minnesota Wild ellen. A 11-szeres Stanley-kupa győztes Michigani csapat csak az utolsó harmadban talált be ellenfele kapujába Nicklas Lidström tévén, de sokáig nem tartott az öröm, ugyanis Martin Havlat kiegyenlített, mivel a rendes játékidőben és a hosszabbításban sem született több gól, így következhetett a szétlövés, ahol Todd Bertuzzi döntött a Red Wings javára.

A Washington Capitals is vért izzadt a győzelemért. A fővárosi csapat a Buffalo Sabres otthonába látogatott el. A találkozó első felvonásában Mathieu Perreault megszerezte a vezetést a Capitals számára, de még ebben a játékrészben kiegyenlített Jason Pominville. A mérkőzést eldöntő találatot az utolsó harmadában Marcus Johansson szerezte.

A Philadelphia Flyers kiheverte két nappal ezelőtti Carolina Hurricanes elleni vereségét, ugyanis a mai játéknapon egy másik csoport riválist sikerült két vállra fektetnie. A találkozót jobban kezdte a New York Rangers, ugyanis Wojtek Wolski góljával megszerezték a vezetést, de Jeff Carter kiegyenlített. A második felvonás a Philadelphiáé volt, ugyanis Claude Giroux és Daniel Carcillo is bevette Henrik Lundqvist kapuját. Az utolsó harmadban Derek Stepan találatával egy gólra felzárkózott a Rangers, de Kris Versteeg a felvonás 19:14 percében ütött góljával minden eldőlt.

Buffalo Sabres – Washington Capitals 1-2
New York Rangers – Philadelphia Flyers 2-4
Minnesota Wild – Detroit Red Wings 1-2 – szétlövéssel
Chicago Blackhawks – Pittsburgh Penguins 3-2 – szétlövéssel
Calgary Flames – Montreal Canadiens 4-0