A Chicago Bulls nyerte a Boston Celtics elleni rangadót

A mai játéknap csúcsrangadóján a Központi csoport első helyén álló Chicago Bulls fogadta az Atlanti és a Keleti főcsoportot vezető Boston Celticset. A találkozó első két negyede a hazai csapaté volt, mely 22,663 szurkoló előtt játszhatott a United Centerben. Az első negyedett egy, míg a másodikat három ponttal nyerte meg a Bulls, mely mindkét alkalommal 21 ponton tartotta a rekordbajnokot. A nagyszünet utáni 12 percet egy egységgel a vendégek vitték el, de ez a kis fellángolás nem tartott sokáig, ugyanis az utolsó negyedet nyolc ponttal vesztette el a Celtics, így 11 pontos vereséget szenvedett a Chicagótól. A mérkőzés legjobbja a 36 pontig jutó Derrick Rose lett, a Bulls másik sztárja, Carlos Boozer dupla duplával (22 pont, 10 lepattanó) zárt.

A Kevin Durant vezette Oklahoma City Thunder szoros mérkőzésen verte meg a Memphis Grizzliest. A tavalyi szezon pontkirálya a mai találkozón 40 pontig jutott. A Grizzlies-ben Zach Randolph 27 pontot és 16 lepattanót szerzett.

A játéknap másik rangadóján a Dallas Mavericks fogadta a bomba formában lévő Orlando Magicet. Az összecsapást nagyon jól kezdte a texasi csapat, mely 9 ponttal vitte el az első 12 percet. Innentől kezdve a Dallas egyetlen negyedet sem tudott megnyerni. A másodikat 3, a harmadikat 5, míg az utolsó játékrészt 11 ponttal nyerte meg a Magic, mely sorozatban kilencedik mérkőzésén sem talált legyőzőre. Az Orlando legjobbjai a dupla duplát elérő Dwight Howard (23 pont, 13 lepattanó) és Hedo Turkoglu (13 pont, 17 assziszt) volt. A Detroit Pistons csak hosszabbításban tudta megverni a Philadelphia 76erst. A Detroit a mérkőzés utolsó három másodpercéig vezetett, ekkor Austin Daye dobott egy hárompontost, amivel kiegyenlítettek. A ráadást 13-10-re nyerte meg a Pistons.

A Houston Rockets – Utah Jazz találkozó sem dőlt el a rendes játékidőben, a hosszabbítást a vendégek nyerték meg.

A Washington Wizards új idegenbeli mérlege 0-18. a fővárosi csapat továbbra sem tud mérkőzést nyerni a Verizon Centeren kívül. Ma a Charlotte Bobcats otthonában kapott ki.

Az Atlanta Hawks, ezúttal Josh Smith vezetésével (27 pont) nyert az Indiana Pacers ellen, így előző négy mérkőzését kivétel nélkül megnyerte a Georgia-i csapat.

Atlanta Hawks – Indiana Pacers 108-93
Charlotte Bobcats – Washington Wizards 104-89
New Jersey Nets – Milwaukee Bucks 92-115
Detroit Pistons – Philadelphia 76ers 112-109 – hosszabbításban
Chicago Bulls – Boston Celtics 90-79
Oklahoma City Thunder – Memphis Grizzlies 109-100
Dallas Mavericks – Orlando Magic 107-117
Houston Rockets – Utah Jazz 99-103 – hosszabbításban