A Chelsea egy félidő alatt gázolt át az Arsenálon – VIDEÓ

A Chelsea és az Arsenal együttese ezúttal Bakuban, az Európa-liga döntőjében találkozott egymással, azért, hogy Európa kisebbik trónjáért harcba szálljon.

A találkozót az Arsenal együttese kezdte. A bajnokságban mindkét csapat megnyerte a hazai mérkőzését. A Chelsea 2-0-ra nyert a Stamford Bridge-n, az Emirates-ben 3-2-re az észak-londoniak. Az ágyúsok az 5., a kékek a 3. helyen fejezték be a Premier League-t. A találkozót az olasz Gianluca Rocchi fújta.

A 8. percben alakult ki az első helyzet. Maitland Niles beadását Kepa öklözte ki rosszul, a kipattanót Aubameyang a kapu mellé lőtte. Hét perccel később, egy beadást követően Azpilicueta mentett nagyot.

A 17. percben egy vitatott szituáció során, a büntetőterületen belül Lacazette elesett a jogosnak vélt büntető azonban elmaradt. Öt perccel később ismét a francia támadó lökte rá Azpilicuetát a kékek kapusára, Kepára, aki a fejéhez kapott, de gyorsan felállt. Tíz perccel később Xhaka lőtt nem sokkal a kapu fölé, a labda a kapufát is érintette.

A 31. percben újabb Arsenal helyzet alakult ki. Kolasinac lövését ismét Azpilicueta blokkolta, nem először a találkozó során. Két perccel később nagyon komoly Chelsea lehetőség maradt kihasználatlanul. Hazard lövését nagy bravúrral védte az Ágyúsok kapusa, Petr Cech. Négy perccel később Kolasinac beadását boxolta ki Kepa.

A 39. percben ismét hatalmas Chelsea helyzet maradt ki. Giroud 16-osról elengedett lövését Cech védte óriási bravúrral. A szögletből Pedro lőtt, Monreal blokkolta. Így 0-0-s döntetlennel fordultak a csapatok.
A második félidő 4. percében megszerezte a vezetést a Chelsea. Emerson Palnieri beadás után Oliver Giroud fejelt a hálóba (1-0).

A gól után az Arsenal került helyzetbe, az 58. percben Cristensennek kellett nagyot menteni Aubameyang elöl.

Az 59. percben megszerezték második góljukat a kékek. Egy baloldali támadás után Hazard beadása után Pedro ballal lőtt Petr Cech hálójába. (2-0)

A 64. percben büntetőhöz jutott a Chelsea. Pedro passzolta volna Hazardhoz a labdát, akit a büntetőterületen lökött fel Maitland Niles. A büntetőt a belga csatár értékesítette (3-0).

A 68. percben némileg váratlanul szépítettek az Ágyúsok. Egy lepattanó labdát követően Iwobi akasztott bődületesen nagy gólt Kepa hálójába (3-1).

A 71. percben Eden Hazard szertefoszlatta az Arsenal esélyeit. Giroud beadása után a belga csatár megszerezte önmaga második, csapata negyedik gólját (4-1).

A gól után tovább támadott a Chelsea. A 75. percben Giroud lövését hárította Petr Cech egy perccel később Aubameyang lövését blokkolta Cristensen.

A 79. percben újabb Chelsea ziccer. A csereként beállt Willian lövését védte az Ágyúsok kapusa, Petr Cech. Egy perccel később ismét a brazil próbálkozott lövését Sokratis blokkolta.

A szöglet után Azpilicueta lőtt kapu mellé.

A 82. percben Lacazette óriási ziccerben Kepába, a kipattanót Aubameyang lesről lőtte a védőbe.

Egy perccel később egy újabb helyzetet hagyott ki az Arsenal. A csereként beállt Willock ordító heyzetben lőtt mellé.
""
A meccs hősének, Giroud-nak gratulálnak társai. Fotó forrása: Chris Brunskill/Fantasista/Getty Images

Európa-liga, döntő:
Chelsea (angol)-Arsenal (angol) 4-1 (0-0)
Baku, v.: Rocchi (olasz)
gólszerzők: Giroud (49.), Pedro (60.), Hazard (65., 72., az elsőt 11-esből), illetve Iwobi (69.)
sárga lap: Pedro (55.), Christensen (68.)
Chelsea: Arrizabalaga – Azpilicueta, Christensen, David Luiz, Emerson Palmieri – Kanté, Jorginho, Kovacic (Barkley, 76.) – Pedro (Willian, 71.), Giroud, Hazard (Zappacosta, 89.)
Arsenal: Cech – Papasztatopulosz, Koscielny, Monreal (Guendouzi, 66.) – Maitland-Niles, Torreira (Iwobi, 66.), Özil (Willock, 77.), Xhaka, Kolasinac – Lacazette, Aubameyang