A Chelsea döntetlent játszott Liverpoolban, kikapott az Arsenal

Meglepetésre vereséget szenvedett az Arsenal az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a Premier League 23. fordulójában.

Az „ágyúsok” a középmezőny végén tanyázó Watfordot látták vendégül, akik az elmúlt órákban eladták Kínába egyik legnagyobb értéküket, Odion Ighalót. A nigériai gólzsák hiányát azonban nem érezték meg a „darazsak”, Kaboul és Troy Deeney góljaival hamar kétgólos előnybe kerültek. Iwobi révén az Arsenal szépíteni tudott az 58. percben, ám az egyenlítés már nem jött össze, így a Watford egy értékes 2–1-es győzelemmel utazhatott haza.

A játéknap legnagyobb érdeklődéssel várt mérkőzésén az éllovas Chelsea döntetlent játszott az őket befogni próbáló Liverpoollal az Anfield Roadon.

A századik PL-mérkőzésén pályára lépő David Luiz egy bődületesen nagy szabadrúgásgóllal szerzett vezetést a „kékeknek” a 24. percben, amit Wijnaldum közeli találata egyenlített ki 57 perc elteltével. A Chelsea előtt a 76. percben óriási lehetőség kínálkozott arra, hogy három ponttal távozzon egyik legfőbb vetélytársa otthonából, ám ekkor Diego Costa büntetőt hibázott, így a végén maradt az 1–1.

Érdekesség, hogy a Liverpool 2012 óta nem tudja hazai pályán legyőzni a Chelseat.

Premier League, 23. forduló:

Bournemouth–Crystal Palace 0–2 (Dann 47., Benteke 92.)
Arsenal–Watford 1–2 (Iwobi 58., ill. Kaboul 10., Deeney 13.)
Burnley–Leicester City 1–0 (Vokes 88.)
 Middlesbrough–West Bromwich Albion 1–1 (Negredo 17. – 11-esből, ill. J. Morrison 6.)
Sunderland–Tottenham Hotspur 0–0
Swansea City–Southampton 2–1 (Mawson 38., Sigurdsson 70., ill. Long 57.)
Liverpool–Chelsea 1–1 (Wijnaldum 57., ill. D. Luiz 24.)