Bajnokok Ligája

A Chelsea borzalmas játékkal jutott tovább és várja a Barcelonát

Az első mérkőzéshez hasonlóan a Benfica kezdte jobban a találkozót. A Chelsea az első percekben, inkább a védekezésre koncentrált. A 4. percben Oscar Cardozo készítette le gyönyörűen a labdát Axel Witsel-nek, de a belga 16 méterről nem tudott kapura lőni, ugyanis a védők elé vetődtek. A 8. percben helyzetbe került a hazai csapat. Juan Mata bal oldali sarokrúgása után David Luiz elé került a játékszer, de a védő közeli lövésébe Joan Capdevila vetődött bele. Négy perccel később Mata gólt szerzett, de les miatt Damir Skomina annulálta a találatot.

A 20. percben tizenegyeshez jutott a Chelsea. Javier Garcia sodorta el a 16-oson belül Ashley Colet. A megítélt büntetőt Frank Lampard értékesítette (1-0). A 30. minutumban a Benfica egy remek szabadrúgás kombinációt mutatott be. A pontrúgás után két Benfica játékos fejese után Cardozo elé került a labda. A csatár kapura lőtt, de a játékszer elakadt John Terry-ben. A 40. percben egy újabb csapás érte a portugál alakulatot. Maxi Pereira rúgta fel Mikelt, mivel a kapitány reklamálás miatt már kapott egy lapot, így mehetett zuhanyozni, ugyanis Skomina kiállította őt.

Az utolsó percben Salomon Kalou szenzációs passza után Fernando Torres lőhetett volna kapura, de a támadó 12 méterről inkább passzolni akart, pechére a Benfica védője résen volt és megkaparintotta a labdát. A Chelsea egy félidő alatt tovább növelte előnyét, nem mellesleg emberelőnybe került.

A második félidő zaklatottan kezdődött. A 48. percben Cech hatalmas bravúrral védte Cardozo 16 méteres lövését. Egy perccel később Aimar 16 méterről egy kicsit kiszorított helyzetből találta el az oldalhálót. Az 50. percben Witsel hatalmas hibája után Kalou tálalt középre. A labdát 2 méterre a kaputól Ramires átlépte, így maradt az 1-0.

A következő percekben Mata és Torres előtt is adódott lehetőség, de mindketten hibáztak. A 65. percben Branislav Ivanovic fejelte fel az égbe a labdát. A játékszer Yannick Djaló elé került, akinek a lövése elkerülte a kaput. A Chelsea ellentámadásából Kalou szerzett, majdnem gólt. A támadó lövését Artur védte.

Az utolsó tíz percben a Benfica átvette a játék irányítását. A 85. minutumban egy bal oldali sarokrúgás után Javi García az ötösön belülről fejelte a kapuba a labdát. A mérkőzést Raul Meireles döntötte el a 92. percben. A Chelsea az elmúlt nyolc évben hat alkalommal jutott be a Bajnokok Ligája elődöntőjébe. Az angol csapat a Barcelonával találkozik.

Chelsea – Benfica 2 – 1 (1 – 0)
Chelsea: Cech – Ivanovics, Luiz, Terry (Cahill, 59.), Cole – Ramires, Lampard, Mikel – Kalou, Torres (Drogba, 88.), Mata (Meireles, 79.)
Benfica: Artur – M. Pereira, J. García, Emerson, Capdevíla – Matics, Witsel – Gaitán (Djaló, 61.), Aimar, B. César (Rodrigo, 73.) – Cardozo (Oliveira, 57.).
Gólszerző: Lampard (21. – 11-esből), Meireles (92.), ill. Javi García (85.)
Sárga lap: Ivanovics (38.), Ramires (44.), Mikel (79.) ill. Cardozo (19.), Maxi Pereira (23.), Bruno César (24.), Aimar (27.)
Piros lap: Maxi Pereira (40.)