Magyar foci

A Budafok győzelemmel tért vissza az NB1-be

Történelmi találkozóra készült a 74 év után az NB1-be jutó Budafok együttese a Kisvárda elleni mérkőzésen.

A találkozón hatalmas szél, és telt ház volt.

""

Fotó: Sport365.hu/ Patkós Imre

A találkozót a Budafok kezdte jobban Takács beadása után maradt éppen hogy lemaradt a budafoki támadó.

A Budafok továbbra is bátran játszott nem ijedt meg ellenfelétől.

A 13. percben már megszerezte a vezetést a Budafok. Oláh Bálint szerzett labdát aki Kovácshoz paszolt,  aki belőtte azt a kapuba. (1-0)

Egy perccel később válaszolhatott volna a Kisvárda, de Póser jól mozdult ki a kapujából.

Négy perccel később egyenlített a Kisvárda. Egy szabálytalanságnak tűnő szituáció után Viana indult meg, aki a hosszúba lőtt. Pósernek esélye sem volt. (1-1)

A gól megfogta az újoncot, a 23. percben Kovácsréti elöl mentett Margitics.

A 33. percben egy beadást követően kellett mentenie a Kisvárdának. Kiegyenlített találkozót láthatunk a Budafok nem ijedt meg az ellenfelétől.

A félidő végefelé is maradt a kiegyenlített játék úgy tűnt a csapatok nem bírnak el egymással az első félidőben.

A 43. percben egy beadást követően Póser jött ki a kapujából, így döntetlennel vonultak a felek pihenőre.

A második félidőt a Kisvárda kezdte jobban többször kellett mentenie a Budafoknak.

Az 55. percben cserélt a Budafok, bejött Lőrinczy Attila Kulcsár Krisztián helyett.

A 60. percben egy kisvárdai helyzet után Heil lövését védte óriási bravúrral Póser.

Közvetlen a támadás után cserélt ismét a Budafok. Zsóri állt be Kovács helyére.  Egy szögletből Pósernek kellett védenie ismét.

Hat perccel később újabb kisvárdai helyzet, Viana lövését védte Póser.

Közben cserél Supka Attila is,  Navratil jött be Hasa helyett.

A Kisvárda tovább támadt, ezúttal Kovácsréti lőtt fölé.

Egy perccel később már az újonc Budafok alakított ki helyzetet. Margitic indult meg a túloldalon Filkor csúszott el az esőben.

A 72. percben megint kisvárdai helyzet. Kovácsréti lövését védte Póser.

A 77. percben utoljára cserélt Csizmadia Csaba együttese, Szabó helyére Skribek állt be.

Két perccel később újra vezet a Budafok. Egy beadást követően Vaszicsku talált be a kapuba. (2-1)

""

A 81. percben újabb kisvárdai fejest védett nagy bravúrral Póser.

Egy perccel később a labda megállt a vízen, így Zsóri át akarta emelni a kapust, ami a kapu fölött is elszállt.

Az utolsó percekben továbbra is hatalmas volt a küzdelem, a csapatoknak nemcsak egymással, hanem a vízzel is meg kellett küzdeniük, amelyen a Budafok örülhetett.