Jégkorong

A briteket is legyőzték junior hokisaink

""

Fotó: Mudra László/MJSZ

A mérkőzés a tegnapihoz képest közepes tempóban indult, de már az első percektől is megmutatkozott a magyar fölény, többet sikerült támadni, és kapura lőni is. A próbálkozásoknak a 13. percben lett meg a gyümölcse, Sági Martin szerezte meg a vezetést, ugyanúgy mint tegnap, ezúttal emberelőnyből. 61 másodperc múlva pedig már három gól volt az előny! Előbb Molnár Dávid talált be, majd ismételten Sági Martin ugrott ki emberhátrányban, és góllal fejezte a szólót. A britek egyből időt kértek, és a szünetig sikerült stabilizálniuk a hátsó alakzatot.

A második 20 perc rögtön egy magyar emberelőnnyel indult, és ebből a fórból Kiss Patrik is feliratkozott a gólszerzők közé, ezzel már 4-0 volt az állás. A megnyugtató előny kicsit lenyugtatta a magyar csapatot, ennek a eredményeként a mérkőzés felénél szépíteni tudtak a szigetországiak, Glossop talált be Kovács Dávid kapujába. A hátralévő időben mindkét csapat kivédekezett egy-egy emberhátrányt, gól azonban nem született.

A záró játékrész főleg a kiállításokról szólt, amelyek szerencsére nem mentek át durvaságokba. A magyar válogatott a kényelmes vezetés birtokában nem erőltette az előrejátékot, stabilan védekezett, a birtek nem tudtak gólhelyzeteket kialakítani. 17 másodperccel a mérkőzés vége előtt Kiss Zsombor lépett el a brit védőktől, és szépen kilőtte a hosszú felsőt, beállítva ezzel az 5-1-es végeredményt. A magyar fiúk ismét egy magabiztos győzelmen vannak túl, nehéz lesz őket megállítani a torna során. A keddi szünnapot követően szerdán az ukránok várnak a mieinkre a Jégpalotában.