A Brazil Labdarúgó-szövetség már most hitet tett Ancelotti mellett
Ezért már a labdarúgó világbajnokság előtt meghosszabbítanák az olasz szövetségi kapitányuk szerződését, függetlenül attól, hogyan szerepel Ancelotti a csapattal a vb-n
Samir Xaud, a Brazil Labdarúgó-szövetség (CBF) elnöke minél előbb megkezdené a tárgyalásokat ezügyben Carlo Ancelottival.
Az olasz trénernek egyébként a megállapodása a 2026-os világbajnokság után jár le. Nemrégiben már kifejezte azon szándékát, hogy 2030-ig maradna Brazília élén.
„Pozitívan látom magam előtt ezt a beszélgetést” – nyilatkozta Xaud szerdán. Amikor arról kérdezték, hogy Ancelotti 2026 után is vezeti-e majd a Selecaót?
„Természetesen ez mindkét féltől függ. De minden adott a sikerhez.”
Az ESPN-nek nyilatkozó források elmondták, a CBF szándéka, hogy már januárban megkezdje a tárgyalásokat Ancelottival. Így a tréner már a vb előtt aláírja az új megállapodását.
A szövetség ugyanis biztosítani akarja, hogy az olasz szakember továbbra is a válogatott élén maradjon. Függetlenül attól, hogy Brazília milyen eredményt ér el a jövő évi tornán.
A 66 éves Ancelotti májusban távozott a Real Madridtól és rögtön átvette a brazil válogatott irányítását.
A közös cél pedig az, hogy 2026-ban megszerezze hatodik vb-címét Brazília.
Amely egyébként 2002 óta nem nyerte meg a világbajnokságot. Ehhez a legközelebb a hazai rendezésű tornán jártak. 2014-ben a negyedik helyen végeztek.