A Boston Celtics nyerte az Orlando Magic elleni rangadót

Két hét, kilenc kihagyott mérkőzés után Kevin Garnett visszatért, csapata a Boston Celtics, pedig nyert az Orlando Magic ellen. A találkozó első negyedében öt pontos előnyre tett szert a Boston Celtics. A következő két játékrész az Orlando-é volt, mely a másodikat négy, míg a harmadikat felvonást egy ponttal nyerte meg. Az utolsó 12 percre 81-81-gyel fordultak a csapatok. A mérkőzést a Cetlics nyerte meg, mely jobban bírta erővel a végét. A hazaiak legjobbja Ray Allen volt, aki 26 pontig jutott, a visszatérő Garnett (19 pont) csapata második legeredményesebb játékosa lett a mérkőzésen. A másik oldalon Dwight Howard 33 pontig és 12 lepattanóig jutott.

A játéknapon Blake Griffin és Amare Stoudemire is átlépte a negyven pontos határt, de csak a Los Angeles Clippers fiatal kosaras örülhetett győzelemnek. A kaliforniai csapat hazai pályán verte meg az Indiana Pacerst. A mérkőzésen a huszonegy esztendős erőcsatár 47 pontig (karrier csúcs) és 13 lepattanóig jutott. A Stoudemirrel felálló New York Knicks otthon kapott ki a Phoenix Suns-tól. A New York-i csapat vezére 41 pontig jutott. A Phoenix-nél Vince Carter dupla duplát (29 pont,12 lepattanó) szerzett és elérte 20 ezredik pontját a ligában.

Derrick Rose vezette Chicago Bulls idegben verte meg a Memphis Grizzlies-t. A huszonkét esztendős irányító NBA pályafutása első tripla dupláját (23 pont, 10 lepattanó, 12 assziszt) ért el a találkozón. Kevés volt a Charlotte Bobcats számára Boris Diaw tripla duplája (25 pont, 11-11 lepattanó és assziszt), a Philadelphia 76ers elleni mérkőzésen. Michael Jordan csapata négy másodperccel az összecsapás vége előtt, még három ponttal vezetett, ekkor Lou Williams kiegyenlített. A hosszabbításban hat büntetőt dobhatott a Philadelphia, amivel el is döntötte a mérkőzést. Sorozatban hatodik összecsapását bukta el a Dallas Mavericks, mely a Detroit Pistons otthonában kapott ki. A találkozón Dirk Nowitzki 32 pontot szórt. Kilenc pontos hátrányban volt az Atlanta Hawks az utolsó negyed előtt a Sacramento Kings ellen. Azonban nagyszerű hajrával és Joe Johnson utolsó pillanatokban dobott két büntetőjével megfordította az mérkőzést az Atlanta. LaMarcus Aldridge (37 pont, 17 lepattanó) vezetésével nyert a Portland Trail Blazers a Minnesota Timberwolves ellen, ahol Kevin Love 22 pontot és 17 lepattanót szerzett. A Houston Rockets 12 mérkőzés után először nem szerzett legalább 100 pontot, de a texasi csapat ennek ellenére nyert a Milwaukee Bucks ellen. A találkozón Luis Scola megszerezte szezonbeli 11. dupla dupláját (19 pont, 14 lepattanó).

A Los Angeles Lakers nyerte az Oklahoma City Thunder elleni főcsoport rangadót. A Lakers két legjobbja az egyaránt 21-21 pontig jutó Kobe Bryant és Pau Gasol volt, a másik oldalon Russell Westbrook dupla duplát (32 pont, 12 asszoszt) ért el.

New York Knicks – Phoenix Suns 121-129
Washington Wizards – Utah Jazz 108-101
Memphis Grizzlies – Chicago Bulls 84-96
Philadelphia 76ers – Charlotte Boncats 96-92 – hosszabbításban
Houston Rockets – Milawaukee Bucks 93-84
New Orleans Hornets – Toronto Raptors 85-81