A Boston Bruins, már kettővel megy, Thomas 52-szer védett

A Boston Bruins egy nagy lépést tett a továbbjutás felé, ugyanis másodszor is nyerni tudott a Wells Fargo Centerben, így az összesítésben 2-0-ra vezet a Philadelphia Flyers ellen. A két csapat először múlt szombaton találkozott, akkor a Boston 7-3-ra nyert, most 3-2-re verte meg a tavalyi nagydöntőst.

Az első harmadban eldőlt a rendes játékidős, ugyanis mindkét csapat két-két gólt ütött. Az összecsapásból, még 30 másodperc sem telt mikor James van Riemsdyk megszerezte a vezetést a Philadelphiának. A 10. percben ismét van Riemsdyk villant, már 2-0. A Boston, azonban nem adta fel és, már ebben játékrészben kiegyenlített. A 13. percben Chris Kelly először szépített, majd egy perccel később Brad Marchand találatával, már egál volt.

A második és a harmadik harmadban nem született gól, ennek ellenére élvezhető volt a mérkőzés, a Philadelphiának köszönhetően. A második felvonásban, még a Boston próbálkozott többet, a Massachusetts-i alakulat 13, míg a Flyers 8 alkalommal lőtt kapura. A záró felvonásban, azonban elszabadult a hazai csapat. 20 perc leforgása alatt 22-szer (!) találta el a Boston kapuját, míg ellenfele 7-szer az övét, de gól nem született.

A hosszabbítás 14. percében David Krejci eldöntötte a találkozót, így a Bruins 2-0-ra vezet, nem mellesleg a következő két mérkőzést Bostonban játsszák. A találkozó hőse Tim Thomas kapus volt. A 37 esztendős hálóőr az 54 lövésből 52-t hárítani tudott.