""

Mario Balotelli a Villareal elleni is eredményes volt. (Fotó: uefa.com)

A Bajnokok Ligája A csoportjában a Bayern azzal a tudattal lépett pályára a Napoli ellen, hogy győzelem esetén a továbbjutás küszöbére léphet. Ennek megfelelően kezdte a mérkőzést a bajor sztáregyesület, már a csata elején éreztette az olaszokkal, hogy itt ma nem születhet más, csak hazai győzelem. A 17. percig kellett várni a vezető találatra az Allianz Aréna közönségének, Gomez átvett egy labdát a kaputól 12 méterre, lefordult védőjéről, és a kapu bal oldalába zúdította a labdát, 1-0.

Hat perccel később ismét Gomez volt eredményes, Kroos beívelését szép mozdulattal juttatta a hálóba, kezdett nagyon csúnyán elmenni a meccs a Napoli számára, 2-0. És ekkor még nem sejtették a vendégek, hogy a félidő hoz még egy Bayern-gólt, a 42. percben Kroos szánta el magát lövésre, De Sanctis még hárítani tudott, ám a kipattanót Gomez közelről a hálóba pofozta. Klasszikus mesterhármas, 3-0.

A játékrész végén szépített a Napoli, Lavezzi végezhetett el szabadrúgást az alapvonal közeléből, a beadásból érkező labdát Fernandez senkitől sem zavartatva bólintotta a kapuba, 3-1.

A második játékrészt a Napoli kezdte jobban, próbált nyomást helyezni a vendéglátók védelmére, de a Bayern sikeresen meghiúsított minden kezdeményezést. Zuniga egy percen belül két sárgalapot is begyűjtött, mehetett zuhanyozni. Végképp eldőlni látszott a meccs, de hét perccel később Badstuber is megkapta második sárgáját és a kiállítás sorsára jutott, ráadásul szépített a Napoli. Ismét Fernandez volt eredményes, 2-3.

A továbbiakban már nem esett több gól, a Bayern első félidei kiváló játékával megérdemelt győzelmet aratott a vérszegény Napoli ellen, akiknek az erejéből csak a szépítésre futotta, de komoly veszélyt nem jelentettek a müncheni diadalra.

A csoport másik mérkőzésén a Manchester City a vártnál könnyebben, 3-0-ra győzte le Spanyolországban a Villareal csapatát. Yaya Touré kétszer is betalált, és Balotelli is eredményes volt. A csoportot a Bayern vezeti 10 ponttal, a Manchester City letaszította  Napolit a második helyről, az angolok 7 ponttal rendelkeznek, az olaszoknak 5 pontjuk van, a Villareal még nem szerzett pontot.

A B jelű négyesben az olasz Internazionale hazai pályán fogadta a Lille együttesét. Claudio Ranieri csapata már az első félidő derekán vezetést szerzett, a 18. percben Walter Saumel talált a franciák kapujába, de a folytatásra is maradt még olasz gól, a második milánói gólt, Milito szerezte a 65. percben. A Lille viszont nem adta fel és 85. percben De Melo góljával szépítettek a franciák a Guiseppe Meazzában. A csoport másik találkozóján 0-0-s döntetlen született a Trabzonspor és a CSZKA Moszkva mérkőzésén.

A C csoportban a Manchester United a Basel elleni hazai fiaskót követően hamar döntésre szerette volna vinni a dolgokat, így Valencia már 3. percben eredményes volt az Otelul Galati ellen. A román védők több bődületes hibát is vétettek, amit a United hamar megbüntetett. A mérkőzést végül keretbe foglalta a United, amikor Wayne Rooney a 85. percben bebiztosította a hazai sikert. A csoportot vezető Benfica gyors vezetése birtokában ráült babérjaira, így a Basel rendkívül lelkes játékkal pontot tudott szerezni Lisszabonban.

A D jelű kvartettben az Ajax Zágráb után Amszterdamban is dominált a Dinamo ellen. Fél óra elteltével már 2-0-ra vezettek a hollandok van der Wiel és Sulejmani góljával. A csoport másik mérkőzésén a Real Madrid könnyedén nyert Cristiano Ronaldo duplájával Lyonban.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 4. forduló:
A szerdai program:

A csoport:
Bayern München (német)-Napoli (olasz) 3-2 (Gólszerző: Gomez (17., 23., 42.), illetve Fernandez (45., 79.))
Villarreal (spanyol)-Manchester City (angol) 0-3 (Gólszerző: Touré (30., 71.), Balotelli (48.))
Az állás: 1. Bayern München 10 pont, 2. Manchester City 7, 3. Napoli 5, 4. Villarreal 0

B csoport:
Trabzonspor (török)-CSZKA Moszkva (orosz) 0-0
Internazionale (olasz)-Lille (francia) 2-1 (Gólszerző: Samuel (18.), Milito (65.), illetve De Melo (86.))
Az állás: 1. Internazionale 9, 2. CSZKA Moszkva 5 (7-4), 3. Trabzonspor 5 (2-4), 4. Lille 2

C csoport:
Manchester United (angol)-Otelul Galati (román) 2-0 (Gólszerző: Valencia (3.), Rooney (87.))
Benfica (portugál)-FC Basel (svájci) 1-1 (Gólszerző: Rodrigo (4.), illetve Huggel (64.))
Az állás: 1. Manchester United 8 (8-4), 2. Benfica 8 (5-2), 3. Basel 5, 4. Galati 0

D csoport:
Olympique Lyon (francia)-Real Madrid (spanyol) 0-2 (Gólszerző: C. Ronaldo (24., 69.))
Ajax Amsterdam (holland)-Dinamo Zagreb (horvát) 4-0 (Gólszerző: van der Wiel (20.), Sulejmani (25.), De Jong (65.), Lodeiro (87.))
Az állás: 1. Real Madrid 12, 2. Ajax 7, 3. Lyon 4, 4. Zagreb 0