A Benfica hétgólos mérkőzésen vágott vissza a Lyonnak

A csoport másik mérkőzésén a német Schalke gól nélküli döntetlent játszott az izraeli Hapoel Tel-Aviv otthonában. A Schalke továbbra is őrzi a továbbjutó helyét, a Hapoel első pontját szerezte a kiírásban.

Benfica – Lyon

A találkozó első percei az ismerkedés jegyében teltek el, majd Saviola és Coentrao került ígéretes helyzetbe, de míg előbb lövését Lloris bravúrral védte, utóbbi a kapu fölé bombázott. A portugálok agresszív játéka a 20. percben érett góllá, Carlos Martins tekert be egy szabadrúgást a bal oldalról, az érkező Alan Kardec pedig a védőjét túlugorva a kapu közepébe bólintott (1-0). A 28. percben a vendégek indítottak egy gyors akciót a jobb oldalon, de Briand látványos ollózása a kapu fölé szállt. A 32. percben már kettővel mentek a hazaiak: Pjanic szabadrúgása levágódott a sorfalról, a kontrát Carlos Martins vezette végig, majd pontosan tálalt az érkező Coentrao elé, aki kapásból lőtt Lloris mellett a kapuba (2-0). Ezt követően is csupán egy csapat volt a pályán, s bár Saviola löketét még védte Lloris, a következő helyzetből ismét mattolták a kapust: Martins harmadik gólpasszát jegyezte, szögletét ezúttal Javi Garcia fejelte be (3-0).

A játék képe a folytatásban sem változott, a hazaiak diktálták a tempót, a Lyonnak mindössze veszélytelen átlövésekre, pontrúgásokra futotta. Ez utóbbi okozta az újabb vesztüket a 67. percben: Gourcuff szögletéből gyorsan megindult a Benfica, Carlos Martins kiosztotta a szokásos passzát, Coentrao pedig a kapust átemelve duplázott (4-0). Claude Puel, a vendégek mestere cserével próbálta élénkíteni csapata játékát, jól tette, a 74. percben a frissen beálló Lacazette ívelt be a jobb oldalról, az érkező Gourcuff pedig futtából, 14 méterről szépített (4-1). A gól után új erőre kapó Lyon 10 perccel később ismét betalált, Gourcuff szögletét Lacazette csúsztatta meg a rövid oldalon, majd a szintén csereember, Bafetimbi Gomis pörgette a labdát a kapuba (4-2). A francia csapat az utolsó percre is hagyott még egy találatot, Cris felívelését elvétette a kapus, Lovrennek pedig nem okozott gondot az üres kapuba fejelni a játékszert (4-3).

A Benfica magabiztosan uralta a mérkőzés nagy részét a későn ébredő Lyon ellen, de még így is három pont a hátránya a kilencpontos francia csapattal szemben.

Hapoel Tel-Aviv – Schalke

A csoport másik találkozóján az eddig még pont nélkül álló Hapoel fogadta a saját bajnokságában igencsak gyengén teljesítő Schalke együttesét.

A két csapat összecsapása korántsem volt eseménydús. Az első játékrész kemény küzdelmet hozott, a szabálytalanságokkal tarkított félidő azonban nem kedvezett a folyamatos játéknak. A hazaiak Tamuz és Vermut révén jutottak el lövőhelyzetig, a vendégek elsősorban Rakitic szabadrúgásaival operáltak, de komoly védenivalója Neuernek és Enyeamanak sem akadt.

A második etap az elsőhöz hasonlóan agresszív mezőnyjátékot hozott. A gólszerzéshez a németek álltak valamivel közelebb, akik előbb egy Jefferson Farfán helyzetből juthattak volna előnyhöz, majd Deac próbálta átlőni a védelmet, a gól azonban elmaradt, így végül megosztoztak a pontokon a felek.

A mutatott játék, a labdabirtoklási arány és a kapura lövési mutatók alapján igazságos döntetlen született, mellyel a Schalke őrzi a második helyét, a Hapoel pedig pontot szerzett.

BENFICA (portugál)–LYON (francia) 4-3 (3-0)
Lisszabon, Estádio da Luz, Vezette: Craig Thomson (skót)
BENFICA: R. Jimenéz – M. Pereira, Luisao, D. Luiz, Peixoto – C. Martins (F. Menezes), Javi García, Coentrao – Aimar – Saviola (Jara), Kardec (Weldon)
LYON: Lloris – Revéillere, Cris, P. Diakhaté (Gomis), Lovren– Gonalons – Pjanic (Makoun), Gourcuff – Bastos, Briand, Pied (Lacazette)
Gólszerző: Kardec (20.), Coentrao (32., 67.), Javi Garcia (44.), illetve Gourcuff (74.), Gomis (84.), Lovren (90)

HAPOEL TEL-AVIV (izraeli)–SCHALKE (német) 0-0
Tel Aviv, Bloomfield, Vezette: Frank De Bleeckere (belga)
HAPOEL TEL-AVIV: Enyeama – Bondarv, Douglas (Fransman), Badir, Ben Dajan – Vermut, Zehavi, Abutbul, Toama (Sivhon), –Tamuz, Szahar (Mari)
SCHALKE: Neuer – Ucsida, Höwedes, Metzelder, Escuerdo – Kluge (Moritz) – Farfán (Deac), Jurado, Rakitic (Edu) – Raúl, Huntelaar.