A Bayern tovább-, míg a Roma csak nagy lépést tett

Mario Gomez klasszikus mesterhármasának, valamint a cserként beállt Thomas Müller késői góljának hála, a Bayern fölényes, 4-0-s sikernek örülhetett Kolozsváron, mely egyben továbbjutást is ért a bajoroknak. A német rekordbajnok ugyan a semmiből szerzett vezetést, és az első találatánál Gomeznek még nem volt nehéz dolga. Egy kipattanó lövést lőtt a bal alsó sarokba, mely a 15. percben jutatta előnyhöz Van Gaal együttesét. A gól látszólag megfogta a románokat, akik számára, már az első félórát követően eldőlt, nem terem babér. Ekkor ugyanis Schweinsteiger átadásából Gomez megszerezte saját, és csapata második gólját. A félidőt követően viszont, mintha kicserélték volna a Clujt, és nekiestek a bajoroknak, akik így kontrából vitték be a mindent eldöntő csapást. A forgatókönyv ismét ugyanaz volt, a szerződés-hosszabbítás kapcsán sokat emlegetett középpályás, kiugratta az egyre jobb formát mutató két-gólos támadót, aki higgadtan alakította 3-0-ra az állást. A végén még a csereként beállt Müller is eredményes volt, mellyel beállította a 4-0-s Bayern- győzelmet.

Bázelben sem volt sokkal bonyolultabb a képlet, csak az eredmény sikerült szorosabbra. Azt pedig, hogy ez mennyire is csalóka, elárulja, hogy a Roma, hasonlóan a németekhez, már 2-0-ra ment a szünetben. Előbb Menez volt szemfüles, és talált be, majd Totti értékesített egy büntetőt. A második félidő derekán Frei révén szépítettek a hazaiak, de a csereként beállt Greco, szinte első labdaérintésből visszaállította a két-gólos differenciát. A legvégére ugyan maradt még két svájci történés, nevezetesen egy gól és egy kiállítás, de érdemben egyik sem befolyásolta a 3-2-es eredményt, mellyel igen kényelmes helyzetbe került a Roma.

CFR Cluj – Bayern München 0-4 (0-2)

Kolozsvár, Stadionul Dr. Constantin Radulescu; 15 000 néző

Vezette: Serge Gumienny

Cluj: Stancioiu- Rada, Piccolo, Cadu (Tony, 76.), Panin, Culio, Cosmin Dica (Edimar, 46.), Kivuvu, Bastos (Hora, 46.), Traore, Zerbi

Bayern: Butt- Lahm, Tymoschtschuk, Badstuber, Pranjic, Ottl, Schweinsteiger (Müller, 75.), Altintop, Mueller, Kroos, Gomez

Gólszerzők: Gomez (12., 24., 71.), Müller (94.)

FC Basel – AS Roma 2-3 (0-2)

Bázel, St. Jakob-Park; 25 000 néző

Vezette: Björn Kuipers

Basel: Constanzo- Inkoom, Abraham, Ferati (Chipperfield, 88.), Safarai, Shaqiri, Yapi, Huggel, Stocker; Streller, Frei

Roma: Julio Sergio- Cassetti, Burdisso (Burdisso, 81.), Juan, Rise; Menez (Greco, 74.), De Rossi, Simplicio, Perrotta; Totti, Vucsinics (Boriello, 71.)

Gólszerzők: Frei (69.), Shaqiri (84.); ill. Ménez (17.), Totti (25-11esből), Greco (76.)

Kiállítva: Stocker (90.)