A Barcelona minden idők legsúlyosabb vereségét szenvedte el a nemzetközi porondon

8-2-es Bayern München győzelemmel zárult a BL 3. negyeddöntője.

Akciódúsan indult a Barcelona – Bayern München összecsapás. A katalánoknak már a 3. percben sikerült helyzetet kialakítaniuk, bár Neuer védeni tudott.

Egy perccel később már a Bayern játékosai robogtak a kapu felé, Thomas Müller pedig első helyzetéből gólt szerzett. A német játékos magabiztosan lőtt a bal alsóba.

Nem sokáig örülhettek azonban a gólnak a müncheniek, hiszen Alaba a 7. percben rosszul piszkált bele a labdába és öngólt rúgott.

Az ezt követő percek is izgalmasan alakultak, előbb Suárez lövését kellett bravúrral mentenie Neuernek, majd a szöglet után a kapufán csattant a labda.

A 13. percben a túloldalon Lewandowski került helyzetbe, de a kapu fölött elment a lövése. Ezt követően sem eresztett ki a német együttes, nagyon beszorította a spanyolokat. A 18. percben Goretzka fejelt fölé.

A 20. percben Messi próbálkozott egy lövéssel, de csak Neuert találta el.

A 22. percben Perisic révén a Bayern ismét megszerezte a vezetést. A horvát közel 8 méterről, éles szögből talált a kapuba.

4 perccel később egyenlíthettek volna a katalánok, de Lenglet mellé fejelt.

A 27. percben Perisic veszélyeztetett, ekkor azonban még Ter Stegen védeni tudott, Nem úgy 1 perccel később, amikor Gnabry kilőtte a jobb alsót, ezzel 2 gólra növelve a német előnyt.

1 perccel később Lewandowski került ziccerbe, de ezúttal a németek nem váltották gólra a helyzetet.

Müller sem akart kimaradni a buliból, Kimmich passza után közelről pörgetett a kapuba, ezzel megszerezve 2. gólját, és 1-4-re módosítva az állást.

A 36. percben Pique hibázott nagyot katalán részről, de sikerült megúszniuk a gólt. 3 perccel később Lewandowski próbálta növelni az előnyt, de fejese a kapus ölében landolt.

Az első félidő utolsó 10 percében már nem változott a játék képe, így 4-1-es Bayern München vezetéssel vonulhattak szünetre a csapatok.

Könnyen lehet, hogy Thomas Müller a katalánok rémálmaiban is felbukkan majd.

A 2. félidőben a németek ott folytatták, ahol a szünet előtt abbahagyták. A 49. percben Müller készítette le a mellette érkező Perisicnek a labdát, a horvát lövését azonban fogta Ter Stegen.

4 perccel később Lewandowski betalált a spanyolok hálóőrének, ám gólját les miatt érvénytelenítették a játékvezetők.

Az 57. percben Messi a kezdőkörből indította Jordi Albát, aki Suarezt hozta helyzetbe. Az uruguayi pedig gólra váltotta az akciót, ezzel szépítve 2-4-re.

A 63. percben Alphonso Davies két csel után elhúzott Semedó mellett , majd Kimmich elé gurított, aki 4 méterről könnyedén lőtt a kapuba, ismét beállítva a 3 gólos különbséget.

A 68. percben a Perisic helyére beálló Coman majdnem gólt lőtt az első labdaérintéséből, ám végül csak egy szögletet sikerült összehoznia. A szöglet utáni lövésnél nagyot védett Ter Stegen így maradt, az 2-5.

A 74. percben Lewandowski akart mindenáron gólt lőni, kísérletét azonban Semedó megakadályozta.

3 perccel később a túloldalon Messi bombázta a kapusba a labdát.

A 82. percben Lewandowski fejelt gólt. Az esetet hosszas videóbírózás követte, de végül megadták a találatot. Ezzel a németek már 4 góllal vezettek a katalán gárda ellen.

3 perccel később  az előbb még gólpasszt adó Coutinho is betalált, és 2-7-re módosította az állást.

Másfél perccel a záró sípiszó ellőtt Coutinho újra gólt lő egykori csapata ellen.

A ráadás 2 percében már nem történt jelentős esemény, így a találkozó 8-2-es Bayern München győzelemmel zárult.

A németek ellenfele a Manchester City-Olympic Lyon találkozó győztese lesz.

Borítókép: Manu Fernandez/Pool via Getty Images