A Barca–Real verseny újabb fejezete: harc Victor Muñozért
Az Osasuna szélsőjét nagyon szeretné soraiban tudni a Barcelona, ámbár a Real Madridnál van a játékos gazdasági jogainak 50 százaléka.
Újabb átigazolási csatában nézhet farkasszemet egymással a Barcelona és a Real Madrid: a katalánok mindent megtesznek azért, hogy megelőzzék ősi riválisukat Victor Muñoz megszerzésében.
A 22 éves Osasuna-szélső iránt mindkét klub komolyan érdeklődik, ám a madridiaknak van egy erős ütőkártyájuk: egy 8 millió eurós visszavásárlási opció. Ennek ellenére a hírek szerint a Barcelona még így is előnybe kerülhet, ha gyorsan lép, és felgyorsítja a tárgyalásokat az Osasunával.
Muñoz piaci ára jelenleg körülbelül 40 millió euró, amit a Barca várhatóan megpróbálna lealkudni a pénzügyi helyzete miatt. Fontos részlet ugyanakkor, hogy ha a katalánok megállapodnak az Osasunával, a Real Madridnak nincs elővásárlási joga – bár a játékos gazdasági jogainak 50 százaléka továbbra is náluk van.
Az Osasunából és akár a Mallorcából is erősíthet a Barcelona
A Barcelona mellett szólhat az is, hogy több válogatott játékos is igyekszik meggyőzni Muñozt a Camp Nou választásáról. A fiatal támadó ráadásul kiváló formában van: az idényben hat gólt és öt gólpasszt jegyez, nemrég pedig a spanyol válogatottban is betalált, rögtön a bemutatkozásán, Szerbia ellen.