A 95. percben a visszatérő Welbeck mentette meg az Arsenalt

Az Arsenal rögtön a meccs elején nekiesett ellenfelének, Ngolo Kanté kezezése után a londoniak reklamáltak tizenegyest, de Martin Atkinson nem fújt a sípjába.

Az első negyedóra végén Kasper Schmeichel mutatott be egy fantasztikus szerelést Mesut Özillel szemben a kapujától vagy 40 méterre, ami után a túloldalon Jamie Vardy fejesét kellett védenie Petr Cechnek.

A folytatásban az Arsenal Olivier Giroud révén szerzett egy gólt lesről, majd Kanté remek tekerését kellett kiütnie Cechnek.

Az első félidő hajrájában Wes Morgan szerzett gyanús körülmények között labdát, majd megindult a Leicester-kontra: Kantét rúgta fel Laurent Koscielny, de Atkinson előnyszabályt alkalmazott, a folytatásban pedig Nacho Monreal lépett be Vardy elé, aki köszönte a kontaktust és már esett is el a tizenhatoson belül, büntető a Leicesternek.

A labda mögé a sértett állt és rendkívül magabiztosan értékesítette a tizenegyest.

""

A második félidő elején újra a hazaiak uralták a játékot, de a befejezések sehogy sem akartak összejönni. Az Arsenal érezhetően magasabb fokozatba kapcsolt, a vendégeknek sokat kellett szabálytalankodniuk, 8 percen belül Atkonson kiosztott négy sárgát, amiből kettő Danny Simpsonnak jutott. A kiállítás után Claudio Ranieri előbb Rijad Mahrezt, majd Okazakit is beáldozta védekezőbb felfogású játékosra.

A 60. perctől az Arsenal már szint „ész nélkül” támadt, a vendég védők pedig rúgdosták fel a labdákat Vardy irányába, de nem volt sok esélye helyzetbe kerülnie a támadónak.

A 70. percben tört meg a jég, Giroud lefejelt labdáját a csereként beállt Theo Walcott váltotta gólra. Hihetetlen de ez volt az első lövés, ami eltalálta Schmeichel kapuját.

""

A hajrára beállt a hosszú sérülése után visszatérő Danny Welbeck is, majd Per Mertesacker és Giroud is kihagyott egy százszázalékos helyzetet.

A 95. percben jött a dráma, Özil végezhetett el egy szabadrúgást és a visszatérő Welbeck bólintotta be a győztes találatot.

""

Veresége ellenére továbbra is a tabella élén a Leicester, de az Arsenal két pontra megközelítette Ranieri csapatát.

Arsenal–Leicester City 2–1 (Walcott 70., Welbeck 90+5. ill. Vardy 45. – tizenegyesből)