Forma 1 / Motorsport

A 2009-es világbajnok támogatná a rövidebb versenyeket

""
 
Bár személy szerint nincs problémája a jelenlegi versenytávval, Jenson Button úgy véli, a Forma–1 irányítóinak fontolóra kell venniük a futamok lerövidítését, napjainkban ugyanis nehéz másfél-két órára lekötni a fiatalok figyelmét, a sportnak pedig őket kellene megnyernie.
 
A McLaren-Honda brit klasszisa tudja, a versenytáv lerövidítése nem lenne népszerű a királykategória elkötelezett szurkolóinak körében, ő azonban átgondolná a javaslatot, ha a sport tulajdonosainak a helyében volna, hiszen az átlagos tévénézők (főleg a fiatalabbak) „felgyorsult világunkban” egyre kevesebb ideig képesek ugyanarra a műsorra/sporteseményre koncentrálni.
 
Mindig itt lesz a keménymag, vagyis azok a szurkolók, akik 10-20 éve követik a Forma–1-et és minden versenyt végignéznek, de nem mindenki ilyen” – nyilatkozta 2009 világbajnoka az Amerikai Nagydíj sajtónapján. „A fiatalabb szurkolókat szeretnénk megnyerni, és nekik nehéz lekötni a figyelmüket egy, esetleg másfél órára” – tette hozzá, majd megjegyezte, egyre inkább azt veszi észre, mindez nemcsak a fiatalabb generációk képviselőire igaz.
 
""
 
Az emberek nagyon kevés ideig figyelnek egy dologra. Olyanok vagyunk, mint a gyerekek. Nem tudunk leülni, és sokáig ugyanazt a dolgot csinálni. Én sem tudok egy-másfél óráig a televízió előtt ülni és megnézni egy filmet, mindig teszek-veszek közben. Nehéz kérdés ez, mert a Forma–1 az Forma–1, és kár lenne változtatni rajta, hiszen mindig ilyen volt, de haladnunk kell a korral, ha azt akarjuk, hogy a sport releváns maradjon” – jegyezte meg.
 
Button kiemelte, megérti azokat, akik „unalmasnak” tartanak egy-egy futamot, noha ő általában az eseménytelenebbekben is meglátja a szépséget. „Amikor megnézek egy Forma–1-es versenyt, én izgalmasnak látom. Más ember viszont talán azt mondja, a másfél órából csak 10 perc volt érdekfeszítő. Nekem izgalmas, mert a manőverekkor a penge élén táncolunk” – magyarázza.
 
De meg tudom érteni, hogy másfél óra alatt 10 perc akció a legtöbb embernek nem elég. A rövid versenyek, a rövidebb sportesemények népszerűek. Például az emberek szeretik a sprintszámokat az atlétikában, mert kevés energiát vesznek el. Élőben még nem néztem Tour de France szakaszt, viszont már néztem felvételről, és mindig az utolsó 10 percet néztem vissza. Az F1-nek meg kell nyernie a fiatalokat, de ez eléggé nehéz feladat” – zárta gondolatát.