Vízilabda

A 11-szeres BL-győztest is megverte a BVSC az Eurokupában

Kép forrása: Facebook / BVSC-Zugló Vízilabda Szakosztály

A már továbbjutott BVSC magabiztos győzelemmel zárt vasárnap a férfi vízilabda Eurokupa budapesti selejtezőjében.

A Bajnokok Ligája selejtezőjéből átkerült zuglóiak a hazai környezetben zajló minitorna harmadik napján a csoportgyőzelemért ugrottak medencébe a 11-szeres BL-győztes, de a Bajnokok Ligájától anyagi problémák miatt visszalépett olasz Pro Recco ellen. Varga Dániel együttese a félidőben öt góllal vezetett, s ezt az előnyét a meccs végéig meg tudta őrizni.

Minden selejtezőcsoportból az első két helyezett jut tovább.

Eredmények, selejtező:

H csoport (Budapest, Szőnyi út):

BVSC-Manna ABC – Pro Recco (olasz) 16-11 (5-4, 5-1, 4-4, 2-2)

Szombaton játszották:

BVSC-Manna ABC – VK Primorje Rijeka (horvát) 14-10 (5-3, 5-2, 0-3, 4-2)

Pénteken játszották:

BVSC-Manna ABC – CN Terrassa (spanyol) 16-13 (4-3, 3-2, 6-4, 3-4)

Korábban:

A csoport (Szabács):

OSC Genesys Újbuda-OSC Potsdam (német) 16-11 (4-3, 6-1, 2-4, 4-3)

Dinamo Bucuresti (román)-OSC Genesys Újbuda 15-14 (3-4, 5-5, 4-3, 3-2)

OSC Genesys Újbuda-Team Strasbourg (francia) 10-11 (0-2, 2-1, 3-2, 2-2, 3-4) – ötméteresekkel pénteken játszották:

VK Sabac Elixir (szerb)-OSC Genesys Újbuda 11-4 (2-1, 2-0, 5-1, 2-2)

E csoport (Athén):

Szolnoki Dózsa Praktiker-CN Tenerife Echeyde (spanyol) 15-6 (6-1, 2-2, 5-0, 2-3)

Szolnoki Dózsa Praktiker-Panioniosz (görög) 13-12 (3-4, 3-4, 4-3, 3-1) pénteken játszották:

Szolnoki Dózsa Praktiker-Spandau Berlin (német) 11-7 (0-0, 4-3, 5-2, 2-2)

B csoport (Budva):

EPS-Honvéd – VK Banja Luka (bosnyák) 32-0 (11-0, 8-0, 7-0, 6-0)

EPS-Honvéd – VK Valis Vega (szerb) 10-6 (3-2, 3-1, 4-2, 0-1) csütörtökön játszották:

AN Brescia (olasz) – EPS-Honvéd 12-7 (5-4, 4-1, 2-0, 1-2)

EPS-Honvéd – PVK Budvanska Rivijera Budva (montenegrói) 19-7 (6-1, 5-3, 1-2, 7-1)