90 millió fontos döntés? – A kiesőjelőlt sztárja állítólag már választott
Elliot Anderson iránt több angol sztárcsapat is érdeklődik, de a hírek szerint a játékos már eldöntötte, hol folytatná pályafutását – miközben a Nottingham Forest óriási árcédulát tett rá.
Komoly átigazolási csata körvonalazódhat a nyáron a Tricky Trees egyik, ha nem a legértékesebb játékosáért.
A 23 éves Elliot Anderson teljesítménye ugyanis több élklub figyelmét felkeltette, miközben a Forest állítólag már meg is határozta az árát.
A középpályás 2024 nyarán érkezett a Newcastle United együttesétől mintegy 35 millió fontért, és azóta meghatározó szereplővé vált a piros-fehéreknél.
Eddig összesen 78 mérkőzésen lépett pályára, ezeken négy gólt szerzett. A 2025/26-os idényben pedig két találat és három gólpassz fűződik a nevéhez 37 fellépésen.
Anderson a napokban különösen nagy figyelmet kapott, hiszen gólt szerzett az Manchester City otthonában, amivel csapata 2–2-es döntetlent harcolt ki a bajnoki címért küzdő ellenféllel szemben.
A talkSPORT szerint a City is komolyan fontolgatja a megszerzését, különösen annak fényében, hogy a hírek szerint Rodri jövője bizonytalan, és akár vissza is térhet Spanyolországba. Anderson így potenciális utód lehetne a középpályán.
Nem csak a manchesteriek figyelik azonban a játékost: a beszámolók alapján a Manchester United és a Liverpool is érdeklődik.
Ennek ellenére Sebastien Vidal zsurnaliszta úgy értesült, hogy Anderson már inkább a City felé kacsingat. Miközben a Forest állítólag körülbelül 90 millió fontban határozta meg az árát.
A játékos egyelőre visszafogottan beszél a jövőjéről.
„Most csak a futballra koncentrálok, és arra, hogy mindent beleadjak a Nottingham Forestért. Az elmúlt két év hatalmas időszak volt számomra. Szerintem jól teljesítettem a pályán és azon kívül is, és emberként is sokat fejlődtem” – fogalmazott korábban.
A nyári átigazolási időszak közeledtével így könnyen elképzelhető, hogy Elliot Anderson neve az egyik legnagyobb angliai transzfer-sztoriban kerül majd a címlapokra.