Amerikai sportok

69 évvel ezelőtti vereségért vágott vissza a Green Bay és döntős

A Green Bay Packers irányítója Aaron Rodgers az mondta, miután miután nem került be a Pro Bowl keretbe, hogy nem baj, úgyis a Super Bowlra fog készülni. A huszonhét esztendős játékosnak igaza lett, ugyanis a „Sajtfejűek” 1998 után ismét bejutottak a döntőbe.

A Chicago Bears elleni NFC főcsoportdöntőt nagyon jól kezdte a Green Bay. Egy 2:53 perces drive végén Aaron Rodgers futott egy 1 yardos touchdownt. A második felvonás is egyértelműen a Packersé volt, mely James Starks 4 yardos futásával TD-t szerzett. A negyed végén Rodgers passza, elkapójának Donald Drivernek a lábáról felpattant, amit a Chicago védője Lance Briggs szerzett meg. Az interception után, a hazaiak irányítója Jay Cutler egy teljesen rossz play hívást követően eladta a labdát. A nagyszünet után sem változott a játék képe, sőt Cutler térdsérülést szenvedett, emiatt a csapat második számú irányítója, a 39 esztendős Todd Collins vette át az irányítást. A játékrész végén Lovie Smith vezetőedző lecserélte Collinst és a csapat harmadik számú irányítóját Caleb Haniet küldte a pályára. A huszonöt esztendős QB irányításával magára talált a Bears, mely az utolsó negyed elején Chester Taylor 1 yardos futásával TD-t szerzett. A mérkőzés vége előtt hat perccel Hanie eladta a labdát, melyből B.J. Raji egy 18 yardos interception visszahordás után szerzett TD-t a Green Baynek. A Chicago nem adta fel a harcot és 4:43 perccel a vége előtt Nick Collins hibáját kihasználva Earl Bennett futott egy 35 yardos touchdownt, majd kivédekezték a Packers támadását és visszaszerezték a labdát. A drive során lendületben volt a Bears, de Lovie Smith időt kért. A megbeszélés után Hanie passzát Sam Shields lefülelte és bejuttatta a Super Bowlba a Green Bay Packerst.

Érdekesség, hogy a két csapat utoljára 1941. december 14-én (egy héttel Pearl Harbor urán) találkozott utoljára a rájátszásban, akkor a Bears 33-14-re nyert. 69 év elteltével a Packers visszavágott ezért a vereségért. A Chicago Bears legendájáról, a magyar származású George Halasról elnevezett trófeát, a Pittsburgh Steelers 4-szeres Super Bowl győztes irányítója Terry Bradshaw adta át a Green Bay Packers elnökének Mark Murphy-nek. A rekordnajnok harmadik NFC bajnoki címét szerezte meg.