Magyar foci

6-0-s összessítéssel lépett túl a Ferencváros a Shamrock Roversen

Négygólos hazai sikerét követően sem nyaralni indult Írországba a Ferencváros csapata, melynek ugyan nehezebben indult a Shamrock Rovers elleni visszavágó, néhány Dibusz bravúr után felébredt, és egy mutatós támadás végén a vezetést is sikerült megszereznie Kristoffer Zachariassen révén.

A második félidő hozott ugyan kisebb-nagyobb helyzeteket, az eredmény azonban csak a végén változott, amikor egy szögletet követően kialakult kavarodásból Mmae talált a kapuba, így Máté Csaba együttese összességében kényelmes sikert – összesítésben 6-0 – aratva várhatja az Európa Konferencia Liga következő fordulóját.

A többi magyar csapat esetében vegyes a kép, hiszen a Zalaegerszeg és a Kecskemét is kiesett. Utóbbinál különösen fájó lehet, hogy Rigában a rendes játékidő hosszabbításának és az ebből adódó kétszer tizenöt perces ráadás utolsó pillanataiban kaptak gólt a lilák. A Debrecen hatalmas izgalmak közepette, Megyeri Gábor parádéjának is köszönhetően tizenegyesekkel múlta felül az éjfélig tartó párharcában az örményi Alashkertet.

Borítókép: Fradi Média