Hosszú ideje cikkeztek már arról, hogy Dennisnek hamarosan mennie kell, hiszen nem tudta kivásárolni társait a McLaren Csoportból, azok pedig úgy határoztak, menesztik posztjáról. A szakember nemrég még a legfelsőbb bíróságon is megpróbálta megakadályozni, hogy szerződése januári lejárta előtt búcsúznia kelljen, próbálkozása azonban nem járt sikerrel.
Noha a cég éléről távozik, az igazgatótanácsnak részvényesként a folytatásban is tagja marad, hiszen „védeni szeretné hűséges munkatársai érdekét, és a McLaren értékeit”. Később egy technikai jellegű befektetési alap létrehozását tervezi. „Csalódott vagyok, hogy a TAG és a Mumtalakat, vagyis a McLaren többségi tulajdonosai ennek a döntésnek a meghozására kényszerítettek annak ellenére, hogy a vezetőség tagjai figyelmeztették őket tettük hatására” – áll Dennis közleményében.
„Az okok, amikre hivatkoztak teljesen hamisak. A vezetői stílusom semmit sem változott, és részben ez segítette a McLarent abban, hogy autóipari és technikai csoporttá váljon, 20 világbajnoki címet szerezzen a Forma–1-ben és egy évi szinten 850 millió fontos üzletté növekedjen. Ez alatt az idő alatt rengeteg tehetséges munkatárssal dolgoztam, akik hozzájárultak ahhoz, hogy a McLaren által használt technológia első osztályúvá váljon. Nekik mindig is hálával fogok tartozni. Végső soron egyértelművé vált számomra, hogy sem a TAG sem a Mumtalakat nem osztja nézeteimet a McLarennel és annak növekedési lehetőségeivel kapcsolatban” – magyarázta.
„Leginkább az általam felépített üzlet, és a 3500 alkalmazott miatt aggódom. A folytatásban élni fogok a részvényeim és az igazgatói tanácsban betöltött pozícióm adta lehetőségekkel, hogy megvédjem az érdekeiket és a McLaren értékeit. Miután a szerződéses kötelezettségeim lejárnak egy technológiai befektetési alap indítását tervezem. Ez a tudásomra, a pénzügyi forrásaimra és a külső befektetésekre épül, hogy kiaknázza a kereskedelmi lehetőségeket, melyeket az években ajánlotta, de nem tudtam vállalni őket, mert elkötelezett voltam a meglévő üzlet iránt” – zárta gondolatát.
Dennis 1981-ben egyesítette a Poject Four nevű F2-es istállóját a Bruce McLaren által alapított F1-es csapattal, melynek hajóját ő kormányozta az elmúlt 35 évben. Ez alatt az idő alatt a sportág egyik legeredményesebb istállójává fejlesztette a McLarent, az utóbbi években azonban a csapat visszaesett a középmezőnybe és több korábban kitartó támogatóját is elveszítette.