302 olimpiai bajnokot avatnak Londonban – ha nem lesz holtverseny
Ami a legfontosabb változás a 2008-as, pekingi játékokhzo képest, az az, hogy két sportág, a baseball és a softball lekerült az olimpia programjáról, újak pedig nem kerültek a helyükre, mivel a két erre esélyes jelölt közül sem a karate, sem a squash nem kapta meg a kellő szavazati arányt a NOB szavazásán. Egyedüli új elem az lesz, hogy ökölvívásban immáron a hölgyek is részt vehetnek a játékokon – öt súlycsoportban negyven atléta képviselheti hazáját.
A legtöbb érmet atlétikában osztják majd ki – itt tíz nap alatt 47 olimpiai bajnokot avatnak. Második helyen az úszás áll a maga 34 aranyérmével, ám itt fontos megjegyezni, hogy nem minden, a világ- és Európa-bajnokságokon szereplő versenyszámot rendezik meg. Hiányzik például a férfi 800 méteres gyorsúszás (Kis Gergő révén pedig itt jó esélyeink lettek volna egy éremre), a női 1500 méteres gyorsúszás, illetve a gyors kivételével egyetlen 50 méteres versenyszám sem szerepel a programban.
Birkózásban és kerékpározásban 18, kajak-kenuban 16, súlyemelésben és sportlövészetben 15-15 aranyérem talál majd gazdára, csak hogy a legnagyobb tömegű olimpiai bajnokot "termelő" sportágakat említsük. A másik oldalon természetesen a csapatsportok szereplenek, hiszen azokban nemenként csak egy-egy aranyérmet osztanak ki. Az olimpiai programjában egyébként a labdarúgás, a vízilabda, a kézilabda, a kosárlabda, a röplabda, a strandröplabda és a gyeplabda szerepel a csapatsportok közül.
Az imént felsoroltakhoz hasonlóan csak egy-egy medália kerül kiosztásra öttusában (pedig régen még volt csapat- és váltóverseny is), szinkronúszásban és triatlonban is. A legtöbb érmet egyébként a játékok utolsó előtti napján, augusztus 11-én, szombaton osztják majd ki, ekkor 32 versenyszámban hirdetnek végső győztest.