3 gól, amik miatt még nem lett bajnok a Barcelona – videó

Az Atlético Madrid 3-2-re legyőzte a vendég Valenciát a spanyol labdarúgó-bajnokság 34. fordulójának szerdai játéknapján, így a címvédő és éllovas FC Barcelona még nem ünnepelheti 26. aranyérmét.

Az Európa-ligában elődöntős Valencia ugyan kétszer is egyenlített, de a fővárosiak harmadik góljára már nem tudott válaszolni, így fontos pontokat veszített a Bajnokok Ligája-indulást érő negyedik helyért zajló küzdelemben, ugyanis a jelenleg mögötte hatodik Sevilla megelőzheti, míg az előtte negyedik Getafe növelheti kétpontos előnyét.

A BL-elődöntős katalánoknak pedig legalább szombatig várniuk kell a bajnoki cím megszerzésére, akkor az Atlético veresége esetén már aranyérmesként fogadhatják a Levantét, ellenkező esetben pedig sikerrel biztosíthatják végső elsőségüket.

SPANYOL LA LIGA
34. FORDULÓ
Atlético Madrid–Valencia 3–2 (Morata 9., Griezmann 49., Á. Correa 81., ill. Gameiro 36., Dani Parejo 77. – 11-esből)
Levante–Real Betis 4–0 (Campana 9., Loren 32. – öngól, Morales 56. – 11-esből, Coke 81.)
Leganés–Athletic Bilbao 0–1 (en-Nesziri 43. – öngól)
Espanyol–Celta Vigo 1–1 (Vu Lej 33., ill. Maximiliano Gómez 72.)

1. Barcelona 34 24 8 2 85–32 +53  80
2. Atlético Madrid 34 21 8 5 51–23 +28  71
3. Real Madrid 33 20 4 9 59–38 +21  64
4. Getafe 33 14 12 7 43–29 +14  54
5. Sevilla 33 15 7 11 54–42 +12  52
6. Valencia 34 12 16 6 40–31 +9  52