Jégkorong

22 másodperccel a vége előtt döntött a Volán

Kiváló első harmadot produkált a Volán, annak ellenére, hogy a szlovének veszélyeztettek az elején, ám a helyzeteik kimaradtak. A fehérvári hokisok pedig megérezték, hogy lehet keresnivalójuk, s Kovács átadásából Palkovics találta be (1-0). Próbált egyenlíteni a Jesenice, ám az ezen a meccsen a Volánban debütáló svéd-kanadai hokis, Johansson Kovács asszisztját követően volt eredményes (2-0). Amilyen szép volt az első harmad, annyira lett rémálomszerű a második. Alig telt el 35 másodperc, máris szépített a hazai együttes, majd Jeglic góljával 2-2-t mutatott az eredményjelző. Izgalmasnak ígérkezett tehát az utolsó felvonás. Durco a Fehérvárt jutatta előnyhöz, ám újfent egalizált a Jesenice (3-3). Már hosszabbításra készülődött a közönség is, azonban Palkovics 22 másodperccel a vége előtt beütötte a győztes találatot (4-3), amivel a Volán értékes két pontot szerzett, s már nyolcadik a tabellán.

EBEL, 16. FORDULÓ:
ACRONI JESENICE – SAPA FEHÉRVÁR AV 19 3-4 (0-2, 2-0, 1-2)

ACRONI JESENICE: Suomalainen (kapus) – Cavosie, Robar, Dahlman, Hafner, Lysak, Werner, Erman, Sabolic, Ticar, Jeglic, Magovac, Susanj, Zidan, Dolinsek, Kuralt, Zupancic, Brus, Vovk, Sodja.
SAPA FEHÉRVÁR AV 19: Satosaari (kapus) – Horváth A., Tokaji, Sofron, Vas M., Ladányi, Ackeström, Durco, Palkovics, Johansson, Kovács Cs., Kranjc, Orbán, Holeczy, Martz, Fekete, Hegyi, Benk, Nagy G., Vaszjunyin.
Kiállítások: 0 ill. 8 perc