21 év után ismét a döntő közelébe került a Boston Bruins

Oly távol és mégis közel. Mondhatják a Boston Bruins-nél, ugyanis a csapat 21 év után juthat be ismét a Stanley-kupa döntőjébe, ehhez már csak egy mérkőzést kell megnyernie, ami nem lesz sétagalopp. Mindenesetre a Keleti főcsoportdöntő ötödik mérkőzésén egy gólos hátrányból felállva 3-1-re nyert a Tampa Bay Lightning ellen.

Az első harmadban a Tampa Bay Lightning lépett föl agresszorként, amivel meglepte a hazai csapatot. A vendégek fölényét jelzi, hogy 14-szer, míg a hazaiak csak 4.szer vették célba a kaput. A fölény ellenére egyedül Simon Gagne talált a hazaiak kapujába, ő is az első percben.

A második felvonásban magára talált a Boston Bruins, igaz továbbra is a Tampa Bay kísérletezett többet (8-9). A 4. percben Nathan Horton a rájátszásban a 7., míg a mérkőzésen az első gólját ütötte, ezzel 1-1. a 15. minutumban Brad Marchand találatával, már előnyben volt a hazai csapat.

A záró harmadban a Lightning mindent megtett az egyenlítésért, de újabb gólt csak a hazai csapat „talált”. Tizenhárom másodperccel a vége előtt Rich Peverley az üres kapuba juttatta a pakkot, ezzel a Bruins 3-1-re nyert, összesítésben, pedig 3-2-re vezet.

A következő mérkőzést szerdán játsszák Tampában.