Jégkorong

13 gólt ütött a magyar hokiválogatott, jöhetnek az olaszok!

A magyar válogatott remek mérkőzésen verte meg Spanyolországot. Ted Sator tanítványai, már az első harmadban megmutatták valós erejüket. A gólözönt Pozsgai nyitotta meg, majd betalált Benk, Horváth, Ladányi és a harmad végén ismét Benk vette be Alcaine kapuját, aki a mérkőzés előtt második volt a kapusok rangsorában. Érdekesség, hogy valamivel több mint nyolc perccel a játékrész vége előtt ”félbeszakadt” a játék, ugyanis egy ütközés után az egyik plexi megadta magát és széttörött.

A második harmad első nyolc percében nem találták a magyarok a spanyol zár kulcsát, majd a 28. minutumban Horváth betalált. Innentől kezdve felszabadultan játszott a válogatott. Palkovics megszerezte első gólját a világbajnokságon, majd Kovács Csaba is tesztelte a Papp László Sportaréna hálóját.

A záró harmadban a magyarok visszavettek egy picit a tempóból, gondolván a szombati olaszok elleni sorsdöntő mérkőzésre. Azonban a spanyolok kihasználták ezt, a 46. percben Brabo szépített. Az alvó oroszlánt felébresztette ez a gól és újra játszott a csapat. A spanyol találat után Palkovics nyitotta meg az újabb sorozatot. Palkó után Galanisz is megszerezte első gólját a vébén. Következett Kovács, majd a részleges bokaszalag szakadással játszó Bartalis is bevette, Alcaine helyére beálló Alonso kapuját. Az estét Sofron gólja zárta.

A magyar válogatott remek mérkőzésen nyert a spaynolok ellen, de nincs idő pihenni, ugyanis szombaton az olaszok ellen sorsdöntő csata következik: A mai mérkőzéssel nem kell sokat foglalkozni, hiszen a két együttes nincs azonos szinten. A 13 lőtt gól önmagáért beszél. Az olaszok ellen sokkal nehezebb dolgunk lesz. – mondta Ted Sator

Magyarország – Spanyolország 13-1 (5-0, 3-0, 5-1)
Magyarország : Hetényi – Horváth A., Tokaji, Sofron, Vas M., Ladányi – Hegyi Á., Pozsgai, Vas J., Galanisz. Kóger – Orbán, Sille, Palkovics, Kovács Cs., Sikorcin,– Szélig, Benk, Holéczy, Magosi, Bartalis. Szövetségi kapitány: Ted Sator
Spanyolország : Alcaine (Alonso) – Paz, Betrán, Palacin, J. Munoz, Pedraz – Brabo, Hilario, Barnola, Quevedo, P. Munoz – Parra, Vea, Biec, J. Gavilanes, A. Gavilanes – Hernández, Ribot-Tona, González, De. Pérez, Vázquez. Szövetségi kapitány: Antonie Lucien Basile
Gólszerzők: 9:15 Pozsgai (Hegyi Á., Palkovics – ee., 1–0), 10:32 Benk (Magosi, Holéczy, 2–0), 11:24 Horváth A. (Ladányi, Vas M., 3–0), 15:41 Ladányi (Vas M., Horváth – eh., 4–0), 16:55 Benk (Sille, Magosi, 5–0), 28:16 Horváth A. (Ladányi, Sofron – ee., 6–0), 31:43 Palkovics (Vas J., Sikorcin – ee., 7–0), 35:20 Kovács Cs. (Kóger, Galanisz, 8–0), 46:20 Brabo (J. Gavilanes, Quevedo – ee., 8–1), 47:42 Palkovics (Sikorcin, Hegyi Á., 9–1), 48:37 Galanisz (Kovács Cs., Kóger, 10–1), 51:35 Kovács Cs. (Galanisz, Szélig – ee., 11–1), 52:53 Bartalis (Ladányi, Sofron, 12–1), 56:39 Sofron (Tokaji – ee., 13–1)
Kiállítások: 8, ill. 12 perc