Úszás

12 éves kislány az úszó világsztárok között – videó!

Az október 4-6. között Budapesten megrendezésre kerülő úszó világkupán 31 magyar úszó képvisel hazánkat. Rajthoz állnak azok a fiatal tehetségek is, akik még nem tagjai a magyar úszóválogatottnak, de klubszínekben ott lehetnek a világversenyen.

A legfiatalabb versenyző 12 éves, de sok 13 és 14 év körüli fiú és lány is indul a világkupán. Életre szóló élményt jelent nekik, hogy olimpiai- és világbajnokokkal úszhatnak egy medencében. Egy ilyen insprirációból akár magyar olimpiai érem is születhet néhány év múlva.

Deák Zsóka júniusban töltötte be a 12. életévét, de a 200 méteres mellúszás számában több nagy úszónemzet képviselőjével együtt állhatott rajthoz.

A 200 méteres férfi hátúszás selejtezőjének második futamában egy orosz versenyzőt leszámítva, csak magyar versenyzők ugrottak vízbe.

Számos fiatal úszó mellett ott volt a már tapasztaltnak számító Bohus Richárd is, aki két éve a hazai világbajnokságon váltóban már bronzot szerzett a Duna Arénában.

A 13 éves Jakab Mátét nem zavarta a magyar sztár elenléte, jó idővel ért célba.