0–2-ről fordított a West Ham, de pontot mentett az Arsenal

Az Arsenalnak mindenképp nyernie kellett volna, ha komolyan foglalkoztatja őket még a bajnoki cím. A február óta először kezdő Andy Carroll hívta fel magára gyorsan a figyelmet, egy sárgát érő belépőt helyezett el Gabriel bokáján, majd egy remek ollózást mutatott be, amit követően Lanzini szerzett gólt, de a játékvezető tévesen nem adta azt meg, les címén.

Aztán felpörgött az Arsenal, előbb a 18. percben Mesut Özil, majd a 35. percben Alexis Sánchez volt eredményes, mindketten Alex Iwobi átadását váltották gólra.

Aztán az Arsenal-játékosok már a félidőt várták, amikor jött Andy Carroll és két perc alatt kiegyenlített! Előbb fejjel, majd egy visszapattanó rossz lövést küldött újra a kapura. Érdekesség, hogy a PL történetében még soha senki nem szerzett két gólt az első játékrész utolsó két percében.

Fordulás után Dimitri Payet is szerzett egy gólt, de Carroll erőszakosságát nem díjazta a játékvezető, ezt sem adta meg!

Az 52. percben aztán összejött az újabb szabályos gól, Carroll bólintott Antonio beadása után. 2011 augusztusa óta először triplázott valaki bajnokin az Arsenal ellen, akkor Wayne Rooney volt a hős.

A 70. percben egy szép adogatás után Laurent Koscielny lőtt védhetetlenül a WHU kapujába.

A West Hamnél Lanzini még mentett egyet a gólvonalról, az eredmény már nem változott, remek meccset produkált a két csapat, de könnyen lehet, hogy az Arsenal kiszállt a bajnoki versenyfutásból, 10 ponttal vannak az eggyel kevesebb meccset játszó Leicester City mögött.

West Ham United–Arsenal 3–3 (Carroll 44., 45+2., 52., ill. Özil 18., Sánchez 35., Koscielny 70.)