Jégkorong

Négy góllal nyert a Fehérvár az EBEL-ben

""

A Klagenfurt idegenbeli legyőzése után nem éppen a Sapa Fehérvár AV19 kedvenc ellenfele látogatott a Raktár utcába. Az Olimpija Ljubljana együttese már számtalanszor tört borsot az orruk alá, elég csak a néhány héttel ezelőtti emléktorna döntőjére gondolni. Akkor 5-2-re Musicék nyertek, azóta viszont nagyot fordult a világ.

Nem sokat teketóriáztak a magyar srácok, rögtön az elején nekirontottak a Ljubljanának. Az első percekben előbb Sarauer húzta mellé a pakkot ziccerben, majd Kovács Csaba, mint a bójákat, úgy kerülgette a zöldek védőit, sajnos Banham centikkel lemaradt a passzról. A kezdeti lendület később sem hagyott alább, jó volt látni az agresszív letámadást, mely teljesen megbénította a vendégeket, ennek köszönhetően másodpercekig volt csak Ropretéknál a korong. Hiába játszott azonban nyomasztó fölényben a Fehérvár, két emberelőny is kimaradt, már-már úgy nézett ki, Chiodo vezérletével kihúzza az Olimpija kapott gól nélkül. A 17. percben aztán Ejdepalm húzott el a szélen, tökéletesen tálalt a túloldalon érkező Marino elé, aki nem hibázott (1-0). Így megérdemelt hazai vezetéssel zárult az első játékrész.

A középső harmad első felében sem változott sokat a játék képe, a hazai helyzetek továbbra is kimaradtak és sajnos egy újabb emberelőnyt is kihasználatlanul hagytunk. Ezután a magyar csapat gyakorolhatta a négy az öt elleni védekezést, majd Marino mellé Tokaji is kiállt két percre. A kettős emberhátrányt lelkes, egyszersmind hatékony védekezéssel átvészelék, de ahogy kiegészültek a hazaiak, Erdély Csanád is a büntetőpadon találta magát. Marinót ez cseppet sem zavarta, emberhátrányban is meglógott és bevágta a pakkot Chiodo kapujába (2-0). A harmadot egy újabb fehérvári kiállítás és egy Koblar helyzet zárta, de újabb találat már nem született. Kógerék a szurkolók vastapsa közepette vonulhattak az öltözőbe.

A záró harmad elején az Alba ismét kivédekeett egy létszámhátrányt, majd Bartalis kergette őrületbe a szlovén védőket, de mellé emelt. Egyre több lett a szurkapiszka, futószalagon jöttek a kiállítások mindkét oldalon. Az 52. percben Ejdepalm emberelőnyben varázsolta Sarauer ütőjére a pakkot, akinek már könnyű dolga volt (3-0). Ám ezzel még nem volt vége! Hat perccel a végső dudaszó előtt ismét öt a négy ellen támadhattak a hazaiak, Marino lőtte be a zavarosba a korongot, LoVecchio pedig a kapunak háttal, szenzációs mozdulattal szúrt bele (4-0). Ez már végképp sok volt az Olimpija játékosainak, akik átcsúsztatták pankrációba a meccset, szerencsére komolyabb sérülés nem történt. A végén még kimaradt egy fehérvári ziccer, de ez már senkit sem érdekelt – kezdődhetett az örömünnep.

A Fehérvár AV19 első négy meccséből hármat megnyert és továbbra is az EBEL élmezőnyében tanyázik. Folytatás pénteken, amikor a Graz 99ers otthonába látogatnak Tokajiék.