Bődületes világcsúcs! Milák Kristóf megállíthatatlan!

A vizes világbajnokság péntek esti úszóprogramjában több magyar versenyzőért is szoríthattunk.

A férfi 200 méteres hátúszás fináléjában az 1-es pályán úszó Bernek Péter nagy országos csúccsal a 6. helyen csapott célba. Női 200 méter háton két magyarért is szoríthattunk: az első futamban Hosszú Katinka szoros versenyben 4., Burián Kata a második futamban 5. lett, előbbi a 7. idővel bejutott a döntőbe, utóbbi a 10. helyen zárt. Férfi 50 méter gyorson Takács Krisztián 22.05-je a 15. pozícióhoz volt elegendő.

Nagyon kemény kritikát kapott Gyurta Dániel a vb miatt " VIZES VB 2017 › Friss hírek

Sok-sok magyar úszóért szoríthattak a magyar drukkerek a vizes világbajnokság péntek délelőtti programjában. Nem várt siker született. "Rendkívül sikertelen ez a szereplés, főleg úgy, hogy nagyon bizakodó volt a versenyt megelőzően. Nem egyszerű tizenhat-tizennyolc év után edzőt váltani. Volt már egyszer ilyen az életében, de az más helyzet volt.

A férfi 100 méteres pillangóúszás első középdöntőjében Cseh Lászlóért, a másodikban Milák Kristófért szoríthattunk. Mindkét magyar remekül teljesített: Cseh futamában 2. lett, a 6. legjobb idővel kvalifikált a fináléba, Milák Kristóf a második futamban úszótt 50.77-es, fantasztikus junior-világcsúcsa - egyben országos csúcsa - a futamában és összesítésben is a 3. legjobb időt érte. Kíváncsian várjuk a döntőt!